Як ловити судака на Волзі.

Судак - досить активна хижа риба сімейства окуневих, воліє тінисті ділянки водного простору з різкими перепадами глибин. Тактика лову судака на Волзі залежить від безлічі причин, у тому числі від природних умов. То яку снасть і приманку використовувати для лову судака на річці?
Вам знадобиться
  • - спінінг;
  • - гачки;
  • - котушка;
  • - волосінь;
  • - приманки;
  • - вантаж.
Інструкція
1
Улюбленим місцем стоянки судака є перевали, вири, ями, бровки і буни. Шукати цього хижака слід на місцях з великим перепадом глибини. Трапляється, що судак клює і на мілководді. Перевірте місця стоянки мирної риби, так як хижак і сюди часто навідується за здобиччю. Оптимальний час року для лову судака - перша декада червня, оскільки після нересту у цієї риби починається найактивніший жор.
2
Існує кілька способів лову судака на Волзі (на джиг, в схил). Ловити в схил досить просто, для цього вам буде потрібно найпростіший спінінг з котушкою, міцна волосінь (бажано плетінка) і важкий вантаж. В якості приманки використовуйте смужки риб'ячого м'яса або малька. Повільно підпливемо на човні до місця стоянки судака і опустіть важкий вантаж, до якого вже прив'язані гачки з наживкою, простукаєте дно. Як правило, судак не захоче пропустити таку смачну приманку.
3
Додаткова тяжкість при підйомі вудилище говорить про те, що хижак попався на гачок. Судак, на відміну від інших видів риб, при підйомі з глибини практично не чинить опір. Лише наближаючись до поверхні води, риба починає активну боротьбу за своє життя. Різким ривком судак може відірвати гачок разом з наживкою, тому в цьому момент не обійтися без підхоплення.
4
Ловля судака на джиг. Ця приманка азартна й рухлива, тому не залишить судака байдужим. Техніка лову полягає в наступному: закиньте спінінг з обтяженою джиг-головкою і приманкою. Дочекайтеся, поки вона досягне дна, і почніть підтягувати волосінь в два оберти котушки. Зробіть паузу, поки приманка знову не опуститься на дно, і знову підтягніть волосінь на два оберти. Якщо при черговому підтягуванні кінчик спінінга відхилився і стався удар в руку, можете не сумніватися - судак на гачку, залишилося зробити підсічку, підтягнути волосінь і дістати рибу подсачіком.
5
Ранкова зоря - найбільш відповідний час для рибного лову. Тільки прокинувся хижак активний і голодний. У вас повинно бути з собою багато різноманітних приманок, віброхвостів і твистеров. Вийшов на полювання судак з легкістю відриває хвости силіконових блешень. Нерідко цей хижак буває примхливий і ледачий, тому доводиться експериментувати з приманками, їх кольором і формами, щоб розворушити лежень.