Як знайти час гальмування.

Час гальмування нерозривно пов'язано з таким поняттям, як «гальмівний шлях», тобто відстанню, подоланним транспортним засобом від моменту спрацьовування гальмівної системи до повної його зупинки.
Інструкція
1
Безпосередньо часом гальмування вважається час з моменту виявлення водієм перешкоди і натискання на гальмівну педаль до повної зупинки транспортного засобу. Воно включає в себе час реакції водія, час початку дії гальмівної системи та час безпосереднього гальмування. Для його обчислення використовуйте формулу: t = V02: a де V0- початкова швидкість в м/сек і а - прискорення.
2
Час і протяжність гальмівного шляху залежить від багатьох факторів, найважливішими з яких є швидкість, стан шин, проїжджої частини, маси транспортного засобу і погодних умов. Не менший вплив на процес гальмування надає ефективність гальмівної системи.
3
Максимальна гальмівна сила залежить від навантаження на колеса і від їх зчеплення з дорогою. Більшому навантаженні відповідає більша гальмівна сила. Ознакою повністю блокованого колеса є так званий юз, коли в результаті різкого гальмування об поверхню сухою дороги треться якийсь один ділянку шини. В результаті цього утворюються гумові кругляки, що прискорюють рух колеса, як підшипники. При такому гальмуванні лунає характерний писк, виникають труднощі з керуванням, і автомобіль починає йти в сторону.
4
Зчеплення безпосередньо залежить також від стану дороги і зношеності колеса. Так, в порівнянні з сухим асфальтом зчеплення на мокрому знижується в 2 рази, а під час ожеледиці - в 10 разів. Значне зменшення гальмівної сили призводить до збільшення гальмівного шляху і, відповідно, часу до зупинки. Як правило, одночасно з початком юза починається занос задніх коліс. Виправити дану ситуацію можна за допомогою рульового колеса. Для вирівнювання автомобіля відпустіть педаль гальма і виведіть машину на чисту ділянку траси або в крайньому випадку, в сторону від неї. Єдино, що слід засвоїти - все це доведеться проробляти за секунди і навіть частки секунд.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ezW4Gd5LJyg
Зверніть увагу
Грамотне гальмування представляє собою максимальне використання зчеплення коліс з дорогою, уміння в процесі їхати прямо, гальмувати за допомогою двигуна і перемикання передач, а також уміння зупинитися, незважаючи на відмову системи.