Як організувати спортивні ігри.

Величезну роль у фізичному вихованні дітей грають спортивні ігри . Їх підбирають в залежності від віку та стану здоров'я. Важливо також правильно їх організувати.
Інструкція
1
При виборі ігор необхідно враховувати розміри приміщення. Зрозуміло, що на спортивному майданчику або у великому залі ніяких обмежень бути не може. Тут доречно проведення ігор з бігом, зі стрибками, з інвентарем, різного роду естафети. Також ви можете об'єднати декілька груп і провести змагання між ними.
2
У маленькому приміщенні ваші можливості будуть обмежені, тому ігри можна проводити з невеликою кількістю дітей. Але в такому випадку учасників потрібно буде міняти якомога частіше.
3
Обов'язково попередньо приберіть і провітріть приміщення, в якому проводяться ігри . Ні про яку користь від занять в задушливому і брудному приміщенні мови бути не може.
4
При підборі виходите з необхідності поступового переходу від простих до більш складних. Починайте з вивчення загальних, схожих для ряду ігор, прийомів. Поступово вводите командні ігри , естафети, а також змагання-поєдинки.
5
Звичайно ж, проведення ігор залежить від пори року і погоди. Так, в холодну пору року відмінно підійдуть розминки з бігом і стрибками. Вони допоможуть дітям швидко зігрітися. Зимові ігри можуть бути найрізноманітніші - це і лижі, і ковзани, і санки. У сиру дощову погоду заняття можна проводити під укриттям або навісом. А в теплу пору року віддайте перевагу спортивних ігор з м'ячем, бігу, купання, їзді на велосипеді.
6
Для багатьох ігор використовується інвентар, наприклад, м'ячі, скакалки, естафетні палички, мотузки. Тому при складанні програми обов'язково враховуйте, який з них вам знадобиться, і заздалегідь підготуйте все необхідне.
7
Іноді в грі існує багато правил, які відразу засвоїти буває важко. Тому повідомляйте про них по ходу ігри . Також ви можете попередньо провести репетицію, попередивши при цьому дітей, що результати поки зараховуватися не будуть.