Як лікувати авітаміноз у дітей.

Авітаміноз - це нестача вітамінів і мінеральних речовин, викликаний різними причинами. Дитина починає часто хворіти, погано росте, відчуває хронічну втому, млявість. Лікування повинно проводитися під наглядом і за рекомендацією лікаря-педіатра і включати в себе комплексні заходи щодо усунення причин захворювання.
Вам знадобиться
  • - збалансоване харчування;
  • - лікарські препарати для усунення захворювань шлунково-кишкового тракту або дисбактеріозу;
  • - полівітамінні комплекси.
Інструкція
1
Авітаміноз у дітей може бути пов'язаний із захворюваннями, при яких вітаміни надходять в достатній кількості, харчування збалансовано, але корисні речовини не засвоюються організмом. Найчастіше таке відбувається через хвороби шлунково-кишкового тракту, при дисбактеріозі. У цьому випадку лікування повинно бути спрямоване на усунення основного захворювання і на безпосередню профілактику авітамінозу. Лікар призначить полівітамінні комплекси, а також препарати, що усувають дисбактеріоз і нормалізують функцію шлунково-кишкового тракту.
2
Якщо авітаміноз викликаний мізерним або незбалансованим харчуванням і при цьому внутрішні органи у дитини абсолютно здорові, досить урізноманітнити харчування, зробити його повноцінним і збалансованим з необхідним надходженням білків, жирів і вуглеводів, щоб назавжди забути про авітамінозі.
3
Включіть в раціон м'ясо, рибу, морепродукти, фрукти, овочі, фреші овочеві і фруктові соки, зелень, молочні та кисломолочні продукти. Харчування має бути не тільки повноцінним, але і регулярним. Годуєте дитину маленькими порціями 6-7 разів на день з рівними проміжками часу. Не нехтуйте дотриманням режиму дня, більше бувайте на свіжому повітрі. Гуляти можна в будь-яку погоду, головне - правильно одягнути дитину. Прогулянки сприятимуть поліпшенню апетиту і сну.
4
Полівітамінні комплекси можна давати дитині тільки за рекомендацією лікаря, у встановлених дозах протягом періоду, рекомендованого фахівцем. Безконтрольний прийом будь-яких полівітамінних комплексів неприпустимий.
5
При наявності алергічних реакцій лікування авітамінозу має бути ще більш обережним, тому що будь-які полівітамінні комплекси можуть викликати напад важкої алергії, при якій дитину доведеться госпіталізувати. Тому, якщо у дитини колись була алергія, повідомте про це лікаря.