Як вставити лампочку.

Вставити в патрон люстри лампочку - що може бути простіше. Однак неправильна заміна лампочки може принести масу проблем, тому порядок установки повинен бути точно дотриманий, як і техніка безпеки при роботі з електричними приладами.
Вам знадобиться
  • - лампочка;
  • - плоскогубці;
  • - прогумовані рукавички.
Інструкція
1
Перед заміною лампочки, що вийшла з ладу, відключіть електричний щиток на сходовому майданчику, надіньте прогумовані рукавички, призначені для безпечної роботи з електричними приладами.
2
Якщо люстра, в якій перегоріла лампочка закритого типу і оснащена плафоном, звільніть верхній затиск, відкрутіть лампочки, зніміть плафон. Нерідко відразу не вдається викрутити лампочку , якщо вона стояла досить довго в патроні, то могла від нагрівання прикипіти до нього.
3
У цьому випадку будьте готові до того, що цоколь залишиться в патроні і вам доведеться акуратно викручувати його за допомогою плоскогубців. Якщо в патроні залишилася скляна колба, що найчастіше буває в звичайних лампах розжарювання, спробуйте викрутити згорілу лампочку , обернувши колбу тканиною, щоб виключити порізи і садна.
4
Дійте акуратно, не забувайте, що перекрутивши проводку в люстрі, при включенні електрики може статися коротке замикання, що спричинить за собою повне знеструмлення квартири і вихід складної побутової техніки, включеної в мережу з ладу. Цього не станеться, якщо у вас встановлена на електричному щитку надійна система запобіжних автоматів. Вони моментально спрацюють і знеструмлять квартиру.
5
Нову лампочку вставляйте в патрон після завершення робіт з видалення старої лампочки. При укрученні однією рукою фіксуйте патрон, інший вставляйте і вкручуйте в нього лампочку .
6
Увімкніть електричний щиток, вимикач. При першому включенні встановленої лампочки не дивіться на неї, трапляються ситуації, коли лампочка розлітається на дрібні шматочки, що може спричинити за собою травму очей.
7
Якщо знову встановлена лампочка не працює, а при покупці вам її перевірили, і все було в повному порядку, це може означати, що ви струсили лампочку при перевезенні або є неполадки в проводці. Знайдіть причину і усуньте неполадки.
Щоб замінити перегоріла лампочку , не обов'язково викликати електрика. Ви впораєтеся з цією проблемою самостійно. Головне - не забувати про техніку безпеки і заздалегідь придбати відповідну лампу потрібного типу.
Вам знадобиться
  • - нова лампа;
  • - гумові рукавички;
  • - серветка з тканини;
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Перед тим як вкрутити нову лампочку , відключіть електрику в квартирі, повернувши відповідний тумблер в щитку. Клацніть вимикачем - якщо світло не загоряється, можете приступати до роботи. Якщо ви міняєте лампу в бра або торшері, вийміть вилку з розетки. При необхідності зніміть з електроприладу абажур або приберіть підвіски.
2
Перш ніж вставити нову лампу, викрутити стару. Не беріться викручувати гарячу лампочку - почекайте, поки вона охолоне. Надіньте гумові рукавички - так ви не травмуєте руки, якщо скло випадково лопне. Трапляється, що цоколь пригорає до патрона. Щоб витягти його, притримуйте патрон вільною рукою і акуратно вигвинчуйте лампу. Якщо вона лопнула, скористайтеся плоскогубцями. Акуратно тримаючи ними край цоколя, вигвинтите його. Не поспішайте - в поспіху можна пошкодити патрон.
3
Підберіть підходящу лампочку . Ви можете вибрати лампу розжарювання або більш сучасний енергозберігаючий варіант. Для відкритих люстр і бра підійдуть матові лампи, для світильників, що імітують свічники - моделі у вигляді свічок. Головне - щоб цоколь нового приладу підійшов до розмірів патрона. Якщо ви сумніваєтеся, який розмір вибрати, візьміть в магазин лампочку і попросіть консультанта підібрати потрібний варіант.
4
Особливо уважно вибирайте лампочки для вузьких світильників з абажурами з паперу або пластика. Для них потрібні подовжені галогенні лампи. Звичайні гріються моделі можуть пропалити або деформувати абажур.
5
Укрутите лампу, акуратно тримаючи її за основу. Не беріться за електроприлад мокрими руками. Для більшої безпеки можете надіти рукавички. Щільно зафіксуйте цоколь в патроні. Якщо лампа не буде укріплена рівно, контакту не відбудеться і світло не загориться. Особливо акуратно вставляйте галогенну лампу, яка не має захисного скла. Її краще брати тканинною серветкою, щоб не залишати на поверхні відбитків пальців.