Як відновити ковтальний рефлекс. Як стимулювати ковтальний рефлекс.

Перенесений мозковий інсульт призводить до дуже тяжких наслідків, одним з яких є порушення ковтального рефлексу . Це порушення не тільки надзвичайно ускладнює життя пацієнта, але й може викликати зневоднення його організму, пригнічення функцій дихальної системи, обміну речовин та інші негативні прояви. Тому абсолютно необхідно вжити всіх заходів до того, щоб ковтальний рефлекс відновився.
Інструкція
1
Для відновлення глотательного рефлексу потрібно чимало часу і допомогу з боку лікарів різних спеціальностей, в тому числі логопеда, терапевта й дієтолога. Якщо порушення функції глотательного рефлексу не дуже сильне (хворий може самостійно, хоч і з труднощами, приймати їжу), необхідно призначити йому найбільш відповідну дієту. Вона повинна головним чином складатися з полужидкой їжі, такої як супи-пюре, молочні каші, перетерті овочеві суміші і т.п. Лікарські препарати такий хворий може приймати у вигляді порошків, таблеток, але при цьому необхідно присутність когось із сторонніх осіб (для надання допомоги, якщо знадобиться).
2
Якщо ковтальний рефлекс порушений дуже сильно (аж до повного зникнення) і не відновлюється протягом декількох діб, необхідно вдатися до штучного харчування через зонд.
3
При першій можливості слід вдатися до спеціальної лікувальної гімнастики і дихальним вправам. Їх мета - всіляко стимулювати ті групи м'язів, які безпосередньо беруть участь в акті ковтання. Тривалість лікування залежить від ступеня порушення рефлексу і може становити від кількох днів до кількох місяців.
4
Лікарю-терапевту при підборі оптимальних ліків, слід виключити з їх переліку ті препарати, які прямо або побічно пригнічують функцію ковтання, замінивши їх подібними за дією аналогами.
5
Дуже багато залежить від рідних і близьких хворого. Після перенесеного інсульту пацієнт часто поводиться неадекватно: стає підвищено збудливим, навіть агресивним, проявляє егоїзм і т.п. Якщо ж у нього при цьому ще й порушений ковтальний рефлекс, це діє на нього додатково гнітюче і може в ще більшому ступені погіршити його поведінку. Людям, що знаходяться в одному будинку з хворим, треба проявити терпіння, не докоряти його, не звинувачувати в егоїзмі, оскільки це тільки відстрочить відновлення рефлексу .