Як бути відкритою людиною.

Якщо ви хочете відкритися світові і оточуючим людям, будьте чесними і вільними в першу чергу перед собою. Це означає, що вам не потрібно надягати маски, щоб у чомусь зізнатися, не потрібно соромитися власних невдач.
Інструкція
1
Щоб звільнитися від скутості, напишіть на аркуші паперу свої страхи і комплекси, а також свої кращі сторони і бажання. Уважно проаналізуйте кожну графу. Подумайте, чому ви боїтеся саме цього і як можна подолати свій страх, чи дійсно список комплексів настільки великий або ви просто схильні до приниженню власних достоїнств? Похваліть себе за кожен пункт кращих внутрішніх якостей і талантів.
2
Особливу увагу приділіть списку бажань. Скажімо, в ньому є приблизно такий пункт «Купити останню модель авто європейської марки». Подумайте, чи дійсно цього хочете саме ви? Можливо, якщо ви будете досить чесні перед собою, то виявиться, що автомобіль хоче ваша дружина, а ви швидше мрієте подивитися на знаменитих галапагосских черепах в їх природному середовищі існування. Створіть свій список бажань, а не чийсь ще.
3
Бути відкритим при контакті з іншими людьми означає звільнитися від деяких умовностей. Говоріть щирі компліменти тим, хто їх заслуговує, вкажіть на недоліки тим, хто їх не бачить або не хоче помічати. При цьому не переходите на образи, завжди ставте себе на місце співрозмовника. Щоб уникнути неприємних ситуацій навчитеся конструктивно критикувати і приймати подібну критику від інших.
4
Поспостерігайте за дітьми. Як ви думаєте, за що їх люблять дорослі? За безпосередність, яка викликає посмішку або деколи збиває з пантелику, а іноді і змушує прикусити язика. За життєлюбність, яке робить їх щасливими. За цікавість, яке допомагає відкрити в собі безмежні ресурси для отримання знань. Щоб бути відкритим людиною , потрібно берегти свого внутрішнього «дитини».
5
Умійте говорити «спасибі», а також навчитеся мистецтву сміятися над собою. Вмійте відповідати за свої вчинки і визнавати свою провину, якщо вона є. Намагайтеся скористатися більшістю можливостей з тих, що підносить вам життя (звичайно, якщо вони не суперечать безпеки оточуючих і законодавству). Відкритість собі і світу допоможе позбутися докорів сумління, а значить, навчитися жити в гармонії з собою.