Як отримати натрій. натрій Як роблять.

Натрій - це лужний метал, хімічно він дуже активний, реагує з багатьма речовинами. Тому, його не можна знайти в природі в чистому вигляді, але тільки в сполуках з іншими хімічними елементами. В наш час, натрій отримують за допомогою електролізу розплаву його солей. Але, є й інші способи отримання невеликих кількостей натрію.
Вам знадобиться
  • Джерело струму, хімічний стакан, пальник, лампа, нітрат натрію.
Інструкція
1
Візьміть лампочку від ліхтарика, надіньте на її цоколь металеву пластину, загнуту під прямим кутом. Приєднаєте плюсової провід джерела живлення до пластини, а мінусовій до крайнього контакту лампи і включіть її.
2
Візьміть хімічний стакан, насипте в нього нітрат натрію (натрієву селітру). Поставте склянку на газовий пальник, через алюмінієву пластину, посипану піском. Розплавляючи селітру, витримуйте діапазон температур від 307 до 380 градусів (307 градусів - температура плавлення, 380 - температура розкладання).
3
включень, добре прогріту лампочку, разом із загнутим кінцем металевої пластини, акуратно занурте в розплав селітри, так, щоб цоколь лампи не контактував з розплавом. Розпочнеться електроліз, при високій температурі частки стають рухливими. Під дією електричного поля, іони натрію, що входять до складу скла лампи починають рухатися до негативного електроду (катоду), яким є спіраль лампи. Спіраль в свою чергу, під дією напруження випускає електрони, які і відновлюють іони натрію до металевого стану. Балон лампи покривається шаром натрію.
Зверніть увагу
Зберігайте натрій під шаром зневодненого гасу. Не нагрівайте його на відкритому повітрі - це горять.
Корисна порада
Чи не припаювати дроти до лампочки, припой розплавиться від температури. Краще забезпечте контакт механічним способом. Не використовуйте калиевую селітру замість натрієвої. Іони калію не зможуть заповнити пустоти в склі, які утворюються при витягуванні натрію, розмір іонів калію більше, ніж розмір іонів натрію, скло просто лопне. Використовуйте тільки вакуумні лампи, що не газонаповнені.