Як мити британського кошеня.

Британські кішки дуже охайні, тим не менше, і вони потребують регулярного миття. Привчати кошеня до купання потрібно з «молодих кігтів», щоб у більш пізньому віці регулярна процедура миття не перетворювалася на болісне випробування для господаря і тварини.
Вам знадобиться
  • - раковина або інша зручна ємність для купання;
  • - спеціальний шампунь;
  • - гумовий килимок;
  • - губка;
  • - гумова щітка;
  • - великий рушник;
  • - паперові рушники;
  • - безшумний фен.
Інструкція
1
Купати кошенят починають з двомісячного віку. У перший раз вимийте свого вихованця тижні через 2-3 після його появи у вашому будинку, навіть якщо він не занадто забруднився. За цей час малюк встигне звикнути й адаптуватися на новому місці, і перше купання буде мірою не тільки гігієнічної, а й виховної. Якщо все пройде вдало, надалі ваш вихованець не буде впадати в стан панічного жаху при митті, а ви уникнете подряпин і укусів. Купати британського кошеня слід не раніше ніж через 4 години після годування.
2
Вимити маленького кошеня набагато легше, ніж доросла тварина. Для цього можна використовувати будь-яку зручну ємність. Але найкраще купати малюка в раковині. Постеліть на дно гумовий килимок або рушник. Відрегулюйте температуру води - вона не повинна перевищувати 38-40 градусів. Наповніть ємність приблизно на 10 см.
3
Не робіть різких рухів. Розмовляйте з твариною спокійним, розміреним голосом. Плавно опустіть його у воду всіма чотирма лапками одночасно. Тримайте мордочкою від себе. Одну руку покладіть на лопатки, другий змочуйте шерстку.
4
Не використовуйте засоби для людей, вони можуть завдати шкоди шкірі і шерстці малюка. Придбайте спеціальний шампунь на основі морських водоростей і лікарських трав. Слідкуйте, щоб при митті вода не потрапляла кошеняті в очі і вуха. Щоб уникнути подразнення перед купанням закапайте очні краплі.
5
Заздалегідь розведіть шампунь водою в пропорції 1: 1. Нанесіть його на шерстку кошеня . Добре вспеньте рукою. Вичешіть шерсть м'якою гумовою щіточкою. Голову мити не треба. Мордочку просто протріть змоченою в мильній воді губкою.
6
Мити кошеня слід 2 рази. Потім дуже ретельно, не менше 3 разів, прополощіть шерсть тварини. Загорніть його в великий рушник. Ретельно витріть. Промокніть шерстку паперовими рушниками - вони дуже добре вбирають воду. Просушіть безшумним феном або надішліть «досихать» до батареї на попередньо розстелений сухе рушник. Залишати малюка мокрим можна - кішки легко застуджуються.