Як знайти силу тертя.

Тертя - процес взаємодії двох тіл, що викликає уповільнення руху при зміщенні одна відносно одної. Знайти силу тертя - значить визначити величину впливу, спрямовану в бік, протилежний руху, унаслідок якої тіло втрачає енергію і, зрештою, зупиняється.
Інструкція
1
Сила тертя - векторна величина, яка залежить від багатьох факторів: тиск тіл один на одного, матеріали, з яких вони були виготовлені, швидкість руху. Площа поверхні при цьому значення не має, оскільки чим вона більше, тим більше взаємний тиск (сила реакції опори N), яка вже бере участь в знаходженні сили тертя.
2
Ці величини пропорційні один одному і пов'язані коефіцієнтом тертя?, Який можна вважати постійною величиною, якщо велика точність розрахунків не потрібно. Отже, щоб знайти силу тертя, потрібно обчислити добуток: Fтр =? • N.
3
Наведена фізична формула відноситься до тертя, викликаного ковзанням. Воно може бути сухим і вологим, якщо між тілами присутній рідка прошарок. Силу тертя завжди слід брати до уваги при визначенні сукупності сил, що діють на тіло, при вирішенні завдань.
4
Тертя кочення виникає при обертанні одного тіла по поверхні іншого. Воно присутнє на кордоні зіткнення тіл, яка постійно змінюється. Тим не менш, сила тертя постійно протидіє рухові. Виходячи з цього, вона дорівнює співвідношенню твори коефіцієнта тертя кочення і притискає сили до радіуса обертового тіла: Fтркач = f • N/r.
5
Слід розрізняти коефіцієнта тертя ковзання і кочення. У першому випадку це величина, яка не має розмірності, у другому вона являє собою відстань між прямими лініями, що характеризують напрямок притискає сили і сили реакції опори. Отже, вона вимірюється в мм.
6
Коефіцієнт тертя кочення - це, як правило, відома величина для поширених матеріалів. Наприклад, для заліза по залізу він дорівнює 0,51 мм, для заліза по дереву - 5,6, дерева по дереву - 0,8-1,5 і т.д. Знайти його можна за формулою співвідношення моменту тертя до притискає силі.
7
Сила тертя спокою з'являється при мінімальних переміщеннях тіл або деформації. Ця сила завжди присутня при сухому ковзанні. Максимальне її значення дорівнює? • N. Існує також внутрішнє тертя, усередині одного тіла між його шарами або частинами.
Зверніть увагу
Рівномірний рух тіла характеризується рівновагою між зовнішньою силою і силою тертя.