Як можна відключити електроенергію.

За використану електричну енергію необхідно платити щомісяця. Відключити від центральної мережі можуть за неоплату, за факт розкрадання або невиконання умов договору, укладеного між споживачем і постачальником. Тимчасове відключення може проводитися на короткий період у зв'язку з технічним обслуговуванням або ремонтними роботами.
Вам знадобиться
  • - вимога;
  • - акт.
Інструкція
1
Згідно з договором, укладеним між постачальниками і споживачем, оплата за електричну енергію повинна надходити систематично до 10 числа. Споживач зобов'язаний не тільки своєчасно оплачувати за споживання, але і забезпечити вільний доступ представників енергонагляду для перевірки приладів обліку.
2
Якщо контрольна перевірка виявила факт заборгованості, вони зобов'язані заповнити бланк вимоги оплати за електричну енергію. Відповідно до правил поставки та оплати електроенергії населенню вам дадуть 2 тижні, протягом яких ви зобов'язані повністю сплатити виниклу заборгованість і пред'явити квитанцію за вказаною адресою в енергопостачальну компанію.
3
При несвоєчасній оплаті за електрику на вимогу, виданим вам під розписку, постачальники вправі провести повторну перевірку і знеструмити ваше житло.
4
Щоб надалі провести підключення, вам доведеться заплатити не тільки всю суму заборгованості, але й додатково виплатити нараховану неустойку і заплатити штраф.
5
Від електрики вас можуть відключити не тільки за несвоєчасне внесення платежів, а й при виявлений факт розкрадання, коли елекроенергіі використовується безпосередньо, минаючи прилади обліку. У цьому випадку складається акт, на підставі якого ваше житло знеструмлюють.
6
Ще одна умова відключення електроенергії - це невиконання вимог поставляє компанії по заміні несправного приладу обліку. Про відключення вас повинні повідомити заздалегідь і дати вам один місяць для придбання та встановлення електричного лічильника.
7
Раптово відключити електрику можуть у зв'язку з аварією на центральних електромережах. При проведенні планових ремонтних робіт або технічного обслуговування вас повідомлять заздалегідь про терміни і дату відключення.
8
Якщо ви не згодні з діями постачальників електричної енергії і вважаєте, що вас відключили незаконно, зверніться до суду і оскаржуйте неправомірні дії у встановленому законом порядку.