Як насосом відкачати повітря.

Автомобільним або велосипедним насосом можна не тільки накачувати, але і відкачувати повітря. Оскільки штуцер на вводі у такого насоса не передбачений, для приєднання до нього шланга доведеться зробити невелику доопрацювання.
Інструкція
1
Відверніть шланг від вихідного штуцера насоса. Знайдіть на корпусі приладу отвір, через який здійснюється забір повітря а. Переконайтеся в тому, що при витягуванні ручки з насоса (або при відпуску педалі, якщо він ножний) на цьому отворі створюється розрідження.
2
Зіскобліть навколо отвору фарбу (якщо вона є), щоб потім не відірвати її разом з клеєм. Він буде триматися набагато краще, якщо нанести його прямо на метал або пластмасу. Нанесіть клей навколо отвору з таким розрахунком, щоб він не потрапив всередину насоса.
3
Виріжте гумове кільце діаметром трохи більше плями клею. Внутрішній отвір в кільці повинно бути небагато ширше отвори в самому насосі. Приклейте його так, щоб осі отворів збігалися. Дайте клею висохнути.
4
З пластмаси виточите перехідник, поперечний переріз якого є круглим, а поздовжнє - Т-образним. Він також повинен мати наскрізне поздовжнє отвір. Останнє повинно мати приблизно такий же діаметр, як у кільці. Широкою стороною приклейте його до кільця, не допускаючи попадання клею в отвори насоса і перехідника.
5
Виміряйте діаметр вузької сторони перехідника. Візьміть полівінілхлоридний кембрік такого діаметру, щоб він надягав на перехідник з натягом. Довжина його відрізка повинна дорівнювати кільком сантиметрам. Притримуючи перехідник, щоб він не відклеївся, акуратно натягніть на нього кембрік. Протилежний кінець кембрика натягніть на штатний шланг насоса.
6
При користуванні насосом враховуйте специфіку його роботи в новій якості. Якщо раніше на рукоятку або педаль потрібно з силою натискати, а витягнути її було легко, то тепер, навпаки, натиснути на неї легко, зате її доводиться з силою витягувати. На ножному насосі витягати педаль вгору і раніше буде пружина, але помітно повільніше, ніж в звичайному режимі. Можливо, її доведеться тягнути примусово, піддягаючи однією ногою, а інший в цей час прідерівая насос. При цьому слід бути обережним, щоб не впасти.
Зверніть увагу
Не створюйте розрідження в тендітних судинах.