Як міряти діагональ.

При позначенні розміру екрана телевізора чи монітора вказують не ширину і висоту, а діагональ . Іноді видима частина зображення виявляється менше самого екрана кінескопа або РК-матриці. Щоб дізнатися, чи не обманув вас виробник, виміряти діагональ можна самостійно.
Інструкція
1
Трубкові телевізори та монітори відрізняються один від одного виконанням передньої панелі. У одних з них екран кінескопа виступає назовні разом з невеликою частиною бічних стінок, а в інших частина його передній поверхні захована під обрамленням. У першому випадку вимірюванню підлягає відстань між кутами кордонів люмінофора (а не самого скла), а в другому - між кутами пластмасової рамки.
2
Для вимірювання екрану РК-матриці або плоского екрана кінескопа скористайтеся звичайною лінійкою. Якщо ж екран кінескопа є опуклим, доведеться застосувати гнучкий кравецькі метр. Підійде і паперовий метр, який можна взяти на стенді з рекламними проспектами в деяких будівельних магазинах. Металеву рулетку не використовуйте - їй можна подряпати екран.
3
У трубкових телевізорів і деяких старих трубкових моніторів екран при роботі заряджається статичною електрикою. Після дотику до екрану заряд переходить на людину. Після цього, торкнувшись заземленого або просто масивному металевого предмета (навіть антені того ж телевізора), можна отримати болючий електричний удар, а взявши в руки мобільний телефон або інший електронний прилад - вивести його з ладу. Щоб цього не сталося, перед виміром діагоналі залиште телевізор або монітор вимкненим на кілька годин.
4
Перший спосіб вимірювання полягає в наступному. Виміряйте лінійкою або гнучким метром відстань між лівим нижнім і правом верхнім кутами екрана. Чи не прикладайте до нього при цьому значних зусиль, особливо, якщо він рідкокристалічний. Результат вимірювання, виражений в сантиметрах або міліметрах, переведіть в дюйми: 1 дюйм дорівнює 2,54 см.
5
Щоб скористатися другим способом, виміряйте окремо ширину і висоту екрана. Потім обчисліть значення діагоналі по теоремі Піфагора: d = sqrt (l ^ 2 + h ^ 2), де d - діагональ , l - ширина, h - висота.Перевод результату в дюйми можна здійснювати як до, так і після обчислення.