Як налаштувати bios.

BIOS - base input-output system, базова система введення-виведення - це комплекс параметрів, що визначають режим функціонування комп'ютерного «заліза». Ці установки можуть дуже суттєво відбиватися на продуктивності комп'ютера, впливаючи на роботу процесора, пам'яті, жорстких дисків, дисководів та інших систем.

Перш ніж намагатися налаштувати bios, зробіть резервну копію важливих документів та інших даних, розташованих на комп'ютері. Необережні маніпуляції з bios можуть закінчитися фатально.

  1. Перш за все, необхідно відкрити меню настройки bios. Для цього слід натиснути кілька разів клавішу доступу в меню bios в момент після завершення самотестування комп'ютера (відразу після його включення) і перед початком завантаження операційної системи (поява чотириколірних прапорця Windows). Клавішею доступу звичайно є клавіша Del або F2. Як правило, на екрані відразу після завершення тесту системи висвічується підказка - за допомогою натискання будь клавіші можна увійти в bios.
  2. В розділі boot можна вказати, в якому порядку система опитує приводи при завантаженні. Приміром, для установки системи звичайно необхідно завантажитися з приводу компакт-дисків, а при штатній роботі цю можливість краще відключити для захисту від вірусів та іншого шкідливого програмного забезпечення, яке може виявитися на встановленому в привід диску. В першу чергу завантаження виробляється з First Boot Device.
  3. В розділі Power здійснюється управління кулерами процесора і корпусу (пункт Hardware monitor). Рекомендується включити (Enabled) контроль всіх кольорів (CPU Fan і Chasis Fan), а Fan Profile встановити в Optimal. Це допоможе уникнути перегріву системи і виходу з ладу процесора, або нестійкою його роботи.
  4. В розділі Boot Settings Configuration можна відключити Full Screen Logo (значення Disabled) - тоді при завантаженні замість логотипу виробника буде видна більш змістовна інформація про результати тестування системи .

Зрозуміло, налаштувати bios можна і за багатьма іншими параметрами, однак підкреслимо ще раз серйозність будь-яких операцій з БІОС. Як правило, більшість налаштувань bios виставлені оптимальним чином, забезпечуючи якщо не саму продуктивну, то найбільш надійну роботу системи.

Прискорювач тривимірної графіки, або відеокарта, може бути вбудована в материнську плату. Частіше використовуються зовнішні відеокарти, для роботи яких не потрібно робити ніяких налаштувань в системі. А ось для вбудованого варіанту краще провести додаткову настройку. Щоб налаштувати в BIOS відеокарту , знадобиться мінімальне знання англійської мови та уміння орієнтуватися в текстових меню.
Інструкція
1
Увімкніть живлення вашого комп'ютера або перезавантажте його. Це потрібно для того, щоб увійти в BIOS системи.
2
Натисніть кнопку для входу в настройку базової системи введення та виведення. Для цього після включення живлення натисніть клавішу DEL - в більшості випадків використовується саме цей спосіб активації. Деякі виробники застосовують інший метод, по кнопці F2 або F10.
3
Натискати слід кілька разів, щоб не пропустити потрібний момент в процесі завантаження. Якщо все зроблено правильно, ви побачите вікно BIOS, виконане в світлих тонах білого і блакитного кольорів. При цьому в верхньому рядку будуть перераховані назви категорій, які можна налаштувати. Або вікно з двома стовпчиками назв груп налаштувань на темно-синьому фоні. Це залежить від виробника мікропрограми BIOS на вашій материнській платі.
4
Знайдіть і виберіть пункт налаштувань зі словом Chipset. Можливі різні варіанти, наприклад, Chipset settings або advanced chipset settings. В біло-блакитному BIOS спочатку потрібно вибрати закладку меню Advanced і в ній активувати потрібну строчку. Для переміщення з налагодження використовуйте стрілки напрямків на клавіатурі. Для вибору застосовується клавіша Enter. Тобто коли ви вибираєте якусь сходинку і натискаєте «Введення», то потрапляєте в підміню з переліком опцій або дій. А натискаючи Enter в рядку з операцією настройки, ви отримуєте можливість поміняти значення, - в цьому і полягає настройка відеокарти в BIOS.
5
Виберіть пункт меню, що відповідає за розмір відеопам'яті. Зазвичай він називається Graphics Aperture Size, AGP Aperture Size або shared memory. Вкажіть якомога більше число зі списку доступних до вибору, наприклад, 256 MB або 512 MB. Це дозволить відеокарті працювати з вказаною кількістю пам'яті і прискорить роботу графічної підсистеми. Майте на увазі, що використовується оперативна пам'ять. Якщо у вас менше одного гігабайта, то при високих значеннях відеопам'яті робота комп'ютера може сповільнитися.
6
Збережіть настройки відеокарти, які ви зробили. Для цього натисніть кнопку Esc і виберіть меню EXIT. Знайдіть рядок з написом «Save Changes» і натисніть Enter. З'явиться повідомлення із запитом підтвердити або скасувати збереження: натисніть клавішу Y, комп'ютер закриє BIOS і перезавантажиться.