Як викласти піч.

Напевно, багато хто дотримується думки, що піч - це старий російський атрибут, який сьогодні замінили каміни. Але тим не менш, така піч буде актуальна для котеджу або заміського будинку, дачі. Загальний принцип кладки у всіх пече однаковий, коригування відбувається тільки в залежності від необхідних розмірів.
Вам знадобиться
  • Близько 1650 штук цеглин, а піску і глини стільки, щоб вистачило на заміс 70-80 відер розчину.
Інструкція
1
Вимочити цегла в воді. Це робиться для того, щоб збільшити зчеплення між цеглою і розчином для кладки. Досить буде пару хвилин потримати його в воді. Для цієї мети підійде відро з водою, в якому миють руки і змочують ганчірку для змочування кладки. Покладіть в це відро пару цеглин і, по мірі їх використання, закладайте в воду нову партію.
2
Починайте викладати перший ряд по ізоляції, в ролі якої може виступати руберойд або толь, розміщені на окремому фундаменті для печі. Фундамент робиться з дикого каменю чи цегли. Для першого ряду вибирайте цеглини перегартованого, які відрізняються влагоустойчивостью.
3
Перевязка швів має велике значення. Викладаючи перший ряд, по кутах кладіть по 3 цегли-трехчетверки. В такому випадку кладку і цеглину, яка примикає до однієї з трехчетверок, треба скосити під кут, щоб забезпечити повне примикання.
4
У другому ряду викладаються стінки опечек. Тут також використовується принцип неспівпадання швів і перев'язка цеглин за допомогою трехчетверки.
5
Починаючи з четвертого ряду використовуйте цілий цегла. Виняток становить тільки кладка п'ят, які формують вхід в подплечье. У таких цеглин потрібно збивати кути, щоб додати стійкість.
6
Встановіть опалубки в подплечье і викладайте арку.
7
Для зміщення швів відносного попереднього ряду, використовуйте трехчетверки.
8
Потім зробіть відколи по боковин цеглин (знадобиться рівно 20 цеглин) для того, щоб надати їм форму пят.За аркою починається кладка п'ятого і наступних рядів.
9
Також потрібно пам'ятати, що стінка печі повинна бути на відстані приблизно 15 см від стіни кімнати. Зазвичай піч розміщують в кутку в цілях економії місця. А для того, щоб у будинку було чисто, топку краще вивести в коридор або веранду.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oBzqpfn0aSw
Без системи опалення в приватному будинку прожити важко. Якщо у вас немає можливості підключити газове або центральне опалення, спробуйте викласти піч. Невелику можна зробити за один день, причому вона буде поєднувати функції обігріву приміщення і плити.
Вам знадобиться
  • - шамотна цегла, 37 шт;
  • - червоний (пічної) цегла, 60 шт;
  • - топкова дверцята;
  • - піддувальна дверцята;
  • - одноконфорочная плита;
  • - колосникові грати;
  • - засувка.
Інструкція
1
Підшукайте підходяще місце для печі. Завдяки легкості конструкції, можна обійтися без спеціального фундаменту і викласти піч на міцних дошках, надійно закріплених на лагах (завтовшки не менше 50 мм). Якщо є надійно підвішена труба - будуйте під нею. До цієї моделі не підходить надсадний цегляна труба, вона може зміститься в процесі експлуатації, тому використовуйте або приставну трубу, або надсадний, але легку, з тонкого заліза.
2
Розстелите на обраному місці лист руберойду, товстої поліетиленової плівки, пергаміну, гидроїзола або іншого ізолюючого матеріалу, розміри якого повинні бути не менше 780х530 мм. Зверху насипте просіяний сухий пісок і розрівняйте його, товщина шару близько 1 см.
3
Покладіть перший ряд цеглин, «на суху», без використання глини. Вирівняйте ряд по горизонталі, використовуючи рівень, виступаючі цеглини просто втисніть в пісок.
4
Нанесіть тонкий шар глини і встановіть поддувальную дверку. Щоб уникнути розтріскування, попередньо оберніть її кількома витками азбестового шнура або шаром мокрого асбестокартона. Закріпіть конструкцію сталевий дротом і сформуйте другий ряд.
5
Третій ряд кладіть з шамотної цегли, зверху покладіть колосникові грати. Наступний ряд буде більш тонким - ставте цеглини на ребро. Під внутрішню перегородку встановіть підставки. Задню стінку викладайте з «вишибного» цегли, без використання глини.
6
Оберніть топкову дверку азбестовим шнуром і встановіть так, щоб вона відкривалася знизу вгору. Закріпіть її сталевий обпаленої дротом.
7
П'ятий ряд викладайте звичайним способом, шостий - знову «на ребро». Сьомий ряд почніть з цеглин, розміром? від стандартного. Задня стінка при цьому буде складатися з двох цеглин, що стоять «на ребрі».
8
У восьмому ряду встановіть скошений цегла, щоб зміщувати полум'я в сторону конфорки. Дев'ятий сместите трохи назад, щоб забезпечити підтримку відкритій дверцята. Покладіть на нього вологий азбестовий шнур, а лише потім варильну плиту.
9
З десятого ряду формуйте димову трубу, поступово розширюйте її назад. Після того як буде покладений одинадцятий ряд, встановіть засувку і ущільніть її азбестовим шнуром.
10
Після того як ви закінчите викладати грубку , вийміть «вишибной» цегла на другому ряду, прочистите димохід. Побілите піч известкой.