Як в'язати візерунок "коса". Як в'язати косу спицями.

Скільки красивих в'язаних речей прикрашено « косами », які мають велику кількість варіантів, відмінних за своїм зовнішнім виглядом. Проте в їх основі лежить один і той же принцип, засвоївши який можна вив'язати найрізноманітніші візерунки.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - додаткові спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
При виборі моделі по журналу не варто сліпо довіряти інструкції, так як у кожної в'язальниці своя вироблена щільність в'язання, та й тип плетіння ниток може дати похибку. Тому перш ніж приступати до основного виробу, обов'язково зв'яжіть невеликий зразок, за яким можна буде вести подальші розрахунки.
2
Наберіть на спиці 20 петель, зніміть першу кромочную петлю і пров'яжіть за схемою: * 4 петлі виворітні, 10 петель лицьові, 5 петель виворітні *. Другий і наступні ряди завжди в'яжіть по малюнку. Повторіть схему протягом 10 рядів, після чого знадобиться додаткова спиця, так як в цьому ряду необхідно буде зробити перекручення «коси».
3
Зніміть кромочную петлю, пров'яжіть 4 петлі виворітні, потім 5 петель зніміть на додаткову спицю за роботою, пров'яжіть 5 наступних лицьових. Потім прямо з додатковою спиці пров'яжіть залишені за роботою 5 лицьових петель і завершите ряд виворітними в кількості 5 штук. Наступні всі ряди знову в'яжіть по малюнку. Повторюйте перекручення через кожні 10 рядів.
4
«Косу» можна виконати і дещо інакше, а саме з перемичкою посередині. Для цього наберіть 21 петлю, зніміть кромочную і в'яжіть за схемою: * 4 петлі виворітні, 11 петель лицьові, 5 петель виворітних *. Другий і наступні парні ряди в'яжіть по малюнку. Повторіть схему протягом 10 рядів.
5
Далі зробіть перекручення коси і перемичку. Для цього зніміть кромочную петлю, пров'яжіть 4 петлі виворітні, потім 5 петель зніміть на додаткову спицю за роботою, тепер зніміть 1 петлю на додаткову спицю перед роботою. Пров'яжіть 5 наступних лицьових, потім 1 зняту перед роботою петлю (вона і дасть перемичку) і 5 лицьових, які зняті на спиці за роботою. Завершіть ряд 5 виворітними. Повторюйте перекручення коси з перемичкою через кожні 10 рядів.
6
В результаті вийде косичка товщиною в 10 петель і довжиною в 10 рядів. Після того як принцип «плетіння кіс» освоєний, можете самі регулювати її довжину і товщину, залежно від власних уподобань, фактури пряжі і обраної моделі.
Корисна порада
не розпускати і не викидайте зразок, так як він може знадобитися для розрахунків при в'язанні з пряжі такий же фактури.