Як в'язати штани спицями.

В'язані штани , особливо для малюків, є ідеальною складовою дитячого гардеробу. Вони теплі, повітропроникні і при цьому зовсім не утрудняють рухів. Такі штанці можуть бути як самостійною частиною одягу, так і входити в загальний комплект, до якого ще ставляться кофточка і шапочка.
Вам знадобиться
  • - спиці № 3- 3,5;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Перш ніж в'язати виріб, обов'язково зв'яжіть зразок, так як це допоможе провести розрахунки для корекції кількості петель. В'язання починайте з пояса. Наберіть на кругові спиці 160 петель і в'яжіть лицьовими петлями 8 рядів. 9 ряд пров'яжіть за схемою: * 1 накид, 2 петлі разом лицьові *. 10-16 ряди пров'яжіть тільки лицьовими петлями. В результаті отримаєте кулиску для штанів, в яку після закінчення в'язання вставите гумку.
2
Тепер продовжуйте в'язати безпосередньо штани . 1 ряд працюйте за схемою: * 1 петля лицьова, 1 петля виворітна *. Наступний ряд в'яжіть таким чином - там, де повинна бути лицьова петля, так і в'яжіть лицьовій, але нитка протягуйте не в саму петлю, а одночасно і в неї, і під неї - в петлю попереднього ряду. Виворітну петлю пров'язуйте звичайним способом. У наступному круговому ряду лицьову петлю в'яжіть традиційно, а виворітну зробіть трохи інакше. Для цього витягайте нитка не з самої виворітного петлі, а одночасно через неї і петлю попереднього ряду. Продовжуйте чергувати ряди з таким незвичайним способом в'язання. В результаті вийде не просто традиційна гумка 1 х 1, а красиві, що нагадують фабричні, рівні борозенки у вигляді кісок.
3
Продовжуйте роботу до тих пір, поки не дійдете до самих штанин. Розділіть загальна кількість петель навпіл, тобто по 80 петель і одну частину спустіть на додаткові спиці (або волосінь). Другу частину продовжуйте в'язати за тим же принципом. Після закінчення роботи зі штаниною обраної довжини по нижньому краю зробіть ті ж дії, що і з куліскою в області пояса, тільки з меншою кількістю рядів. Тобто пров'яжіть 4 ряди лицьовими петлями, потім за схемою: * 1 накид, 2 петлі разом лицьові *. 5-8 ряди в'яжіть лицьовими петлями. Закрийте петлі.
4
Виконайте аналогічні маніпуляції з другої штаниною. Після завершення в'язання виконайте оформлення паски і низу. У тих місцях, в яких були провязани накиди і подвійні петлі, при згині утворюються красиві зубчики. Тому спочатку зробіть підгин в області пояса і приметайте його з виворітного боку. Також допустимо це зробити на швейній машинці.
5
Краї штанин також підігніть (по малюнку одразу видно, де утворюються зубчики) і підшийте. У підсумку ви отримаєте штани з ідеально рівною, майже фабричній в'язкою і красивими зубчиками на поясі і по низу виробу. За бажанням в утворилися куліскі штанин можете вставити шнури.