Як виростити примулу.

Примули - щедро квітучі рослини, які створюють святковий настрій і є особливою гордістю дачної колекції. Виростите примулу в квітковому горщику або на своїй земельній ділянці і милуйтеся цвітінням протягом декількох місяців.
Вам знадобиться
  • - ящик;
  • - родючий грунт;
  • - насіння примули;
  • - органічні добрива.
Інструкція
1
Купіть в магазині насіння примули і зверніть особливу увагу на термін придатності і бажаний час посіву. До посадки зберігайте пакетик з насінням в бічному відсіку холодильника, тим самим ви збільшите шанси на схожість. Рослини, посіяні в січні місяці, можуть зацвісти вже в кінці травня - початку червня. Якщо ви посадите насіння пізніше, тоді першого кольору доведеться чекати до наступної весни, враховуйте цей момент.
2
Підготуйте горщики або ящик з родючим грунтом, зволожите землю і розкладіть по її поверхні насіння примули без забивання. Накрийте ємність з насінням поліетиленовим пакетом і поставте на нижню полицю в холодильнику. Якщо насіння довго не проростають, зробіть більш холодну стратифікацію в морозильній камері протягом двох-трьох днів.
3
Як тільки насіння проклюнутся, поставте ящик на підвіконня з невеликим притенением. Періодично відкривайте поліетилен і при необхідності зволожуйте грунт. Коли утворюються два справжніх листочка, почніть привчати рослини до повітря, але притіняти від прямих сонячних променів. Через ще десять днів пакет можна зняти зовсім.
4
Коли загроза заморозків мине, пересадите розсаду примули у відкритий грунт на дорощування (після 10 червня, оптимальний термін висадки примули на постійне місце - серпень). Висаджувати бажано примулу подалі від прямих сонячних променів, в півтіні. На сонці тривалість цвітіння значно скорочується, рослини починають страждати від втрати вологи і спеки. В суху погоду забезпечте рослини рясним поливом. Через ще десять днів пакет можна зняти зовсім.
5
Догляд за примулою полягає у видаленні бур'янів, періодичному розпушуванні грунту і поливі. В процесі цвітіння зрізайте пониклі бутони, щоб примула не витрачала сили на утворення насіння (якщо вони, звичайно, вам не потрібні). Досить залишити всього кілька квітконосів для подальшого одержання насіння.
6
Примула сприятливо реагує на внесення в грунт перепрілої органіки. Після цвітіння підгодуйте рослини невеликий дозою мінеральних або органічних добрив у вигляді водного розчину. Це допоможе набратися їм сил і закласти більше квіткових бруньок для наступного року. Розмножувати примулу можна як насінням, так і діленням розетки.