Як зробити двигун стирлинга. зібрати стірлінг своїми руками.

Двигун Стірлінга представляє собою теплову машину, винайдену ще на початку XIX століття. Це один з різновидів двигуна зовнішнього згоряння, в якому рідке робоче тіло циркулює в замкнутому об'ємі, періодично нагріваючись і охолоджуючись. В наші дні незаслужено забутий двигун Стірлінга починає знаходити нове життя завдяки своїй екологічності, економічності і безшумної роботі.
Вам знадобиться
 • - латунна трубка;
 • - бляшаний лист;
 • - сталева спиця;
 • - дерев'яна підставка;
 • - вимірювальна металева лінійка;
 • - ножівка по металу;
 • - ножиці для різання металу;
 • - напилок або надфіль;
 • - кріпильні елементи;
 • - токарний верстат;
 • - паяльна станція;
 • - флюс для пайки;
 • - припой.
Інструкція
1
З листової жерсті зробіть топку і два циліндра, які складатимуть основу двигуна Стірлінга. Розміри заготовок визначте, з цілей, заради яких ви вмонтовуєте установку. Для використання двигуна як демонстраційної моделі візьміть ширину розгортки основного циліндра, рівну 200-250 мм. Решта розміри подгоните під вийшов діаметр.
2
У верхній частині циліндра, по якому буде пересуватися поршень, передбачте два виступи з отворами, що мають діаметр 4-5 мм. Ці «вушка» виконуватимуть функцію підшипників, на яких розміститься кривошипний механізм.
3
Виготовте камеру для робочого тіла двигуна, роль якого стане виконувати звичайна вода. До згорнутому в трубку циліндру припаяйте два бляшаних гуртка відповідного діаметру. У кожному гуртку виконайте отвори, в які вставте латунні трубки довжиною 25-35 мм і діаметром 4-5 мм. Після складання водяній камери перевірте її на герметичність; вода не повинна проникати через сполучні шви.
4
Для виготовлення витіснювача візьміть дерев'яну заготовку, попередньо надавши їй циліндричну форму на токарному верстаті. Доможіться, щоб діаметр витискувача був трохи менше діаметра робочого циліндра. Висота цієї деталі підбирається досвідченим шляхом після складання моделі, тому зробіть витіснювач з деяким запасом по довжині.
5
З тонкої сталевої спиці виготовте шток циліндра. В центрі дерев'яного циліндра виконайте отвір за розміром штока і вставте в нього шток із зусиллям. У верхній частині штока передбачте отвір, в який буде вставлений шатунний механізм.
6
Візьміть обрізок мідного трубки діаметром 20-25 мм і довжиною 45 мм. Знизу припаяйте до циліндра жерстяної гурток потрібного діаметра. В бічних стінках циліндра просвердлите отвір, через яке ця ємність буде повідомлятися з великим циліндром.
7
Поршень двигуна виточите на верстаті, підігнавши його розмір під внутрішній діаметр великого циліндра. До верхньої поверхні поршня шарнірним способом приєднаєте шток.
8
Проведіть остаточну збірку і наладку моделі двигуна. Поршень вставте у великий циліндр. З'єднайте за допомогою латунної трубки між собою обидва циліндра (великий і малий).
9
У верхній частині великого циліндра змонтуйте кривошипно-шатунний механізм. Ретельно пропоїти дно циліндра і помістіть цю частину двигуна на топку, прикріпивши пайкою. Всі основні частини двигуна надійно закріпіть на дерев'яній дощечці.
10
Заповніть циліндр водою. Під дно його через отвір в топці помістіть звичайну свічку або спиртівку. Запустіть двигун і перевірте його в роботі. При необхідності зробіть додаткове регулювання і підгонку складових частин установки.
Двигун Стірлінга є однією з альтернатив паровий машині. Свого часу він не отримав широкого розповсюдження через невисоку надійності і недостатній ефективності. Але вже в наші дні цей оригінальний двигун знайшов застосування в холодильних установках і навіть у складі електростанцій при роботі в космосі. Зібрати діючу модель двигуна Стірлінга можна і своїми руками.
Вам знадобиться
 • - лист жерсті;
 • - латунна або мідна трубка;
 • - паяльник;
 • - припой;
 • - флюс.
Інструкція
1
Виготовте з листа жерсті два циліндра і топку. Розміри заготовок зробіть, виходячи зі своїх переваг і необхідних розмірів усього виробу. В нашому випадку ширина розгортки циліндра становить 225 мм. Із зовнішнього боку одного з циліндрів припаяйте вушка з внутрішнім діаметром близько 4 мм (вони буду грати роль підшипників).
2
Виготовте водяну камеру. Виріжте з жерсті два гуртка по діаметру получившегося циліндра. В центрі гуртків виконайте отвори для трубки. Довжина трубки повинна складати близько 30 мм, а внутрішній діаметр - 3 мм. Закріпіть трубку за допомогою пайки всередині циліндра. При цьому дотримуйте акуратність, щоб камера вийшла герметичній (вода не повинна проходити через стінки водяної камери).
3
З легкого дерев'яного циліндра зберіть витіснювач, щоб діаметр його був трохи менше діаметра циліндра. Висоту витіснювача підберіть досвідченим шляхом. З спиці зробіть шток. Обейте з двох сторін дерев'яний циліндр кружечками з жерсті.
4
Проробіть в центрі циліндрика отвір по діаметру штока і з натягом вставте його в шток. Останній повинен ходити по трубці камери вільно, без значного тертя. У верхній частині штока висвердлите отвір для шатуна.
5
З обрізка мідної трубки виготовте маленький циліндр довжиною 40 мм і діаметром 20 мм. Знизу запаяти цей циліндр кружком з латуні. Просвердлите в готовому циліндрі отвір для сполучення з першим (більшим) циліндром.
6
Особливу увагу приділіть поршню, від якості якого залежить робота моделі двигуна. Бажано виточити його на токарному верстаті. У верхній частині поршня на шарнірі зміцните шток.
7
Зберіть всі елементи двигуна в єдине ціле. У великій циліндр вставте поршень, підігнавши його за розмірами. Впаяти в циліндри трубку для повідомлення їх один з одним. Зберіть кривошипно-шатунний механізм. Дно циліндра запаяти. Корпус двигуна визначте на топку і прикріпіть пайкою. Резервуаром для охолодження служитиме жерстяна банка. Закріпіть резервуар поблизу від двигуна на дерев'яній підставці.