Як виявити підсмоктування повітря. підсмоктування повітря за дроселем.

Підсос повітря в двигуні - явище вкрай неприємне. З ним стикаються багато автомобілістів. Вони вирішують цю проблему по-різному. Одні відразу відправляються в сервіс-центр, інші намагаються впоратися з проблемою самостійно. Щоб «вилікувати» свій автомобіль, необхідно придбати деяке обладнання - зокрема, димогенератор. Він стане в нагоді і для діагностики інших пристроїв.
Вам знадобиться
  • - димогенератор;
  • - акумулятор;
  • - компресор;
  • - набір перехідників.
Інструкція
1
На станціях техобслуговування автомобілів для виявлення підсосів зараз найчастіше користуються димогенератора. В принципі, його можна зібрати і самому, але більш надійний генератор заводського виготовлення. Принцип дії його заснований на тому, що пристрій, в якому може бути підсос повітря, наповнюється кольоровим димом. Утворюється цей дим із спеціальної рідини. Вона нешкідлива і для людини, і для автомобіля. Перед початком роботи перевірте комплектацію. У комплект входять модуль-випарник, регулятор потужності нагрівача, дросель-перехідник, шланг, пластмасовий ящик, світлодіодний ліхтарик.
2
Прочитайте інструкцію і ознайомтеся з технічними характеристиками пристрою. Підключіть димогенератор до системи автомобіля, яку ви хочете продіагностувати. Розташуйте його якомога ближче до місць, де можуть бути отвори. Знайдіть вхідний і вихідний штуцер генератора. Перший через дросель-перехідник з'єднайте з джерелом стисненого повітря, другий - через шланг з впускним колектором. Заглушите вхідний отвір впускного тракту.
3
Електронний регулятор підключіть до джерела живлення. Як правило, це автомобільний акумулятор, але можна використовувати і джерело постійної напруги потужністю 5 А і напругою 11-15 В.
4
Подавайте стиснене повітря в генератор, встановивши ручку на максимум. Як тільки з'явиться дим, поставте ручку в оптимальне положення або навіть на мінімум. Стиснене повітря виходить під тиском 1-2 Бар. Для його подачі підійде компрессон для накачування шин. Дим утворюється приблизно за дві хвилини. Про те, що є підсмоктування, ви дізнаєтеся по світлодіодному ліхтарику.
5
Контролюйте тиск диму за манометром. Воно не повинно перевищувати 0,5 Бар. Якщо тиск буде занадто велике, деякі деталі системи можуть вийти з ладу. За допомогою димогенератора можна продіагностувати не тільки двигун, але і кондиціонер, паливну систему, трансмісію і т.д.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W3CqwpM9FRk
Корисна порада
Як правило, димогенератор заводського виготовлення забезпечений комплектом перехідників для того, щоб можна було підключати його до різних систем різних автомобілів. Однак необхідно переконатися, що в наборі є перехідники, які можна використовувати при діагностиці систем саме вашої машини.