Як налаштувати передній перемикач. Як налаштовувати передній перемикач.

Незважаючи на видиму складність, передній перемикач швидкостей на сучасному велосипеді має досить просту конструкцію. Зміна швидкостей здійснюється внаслідок зміни натягу троса.
Інструкція
1
Помийте перемикач перед регулюванням, змастіть всі рухомі деталі. Перевірте стан натяжної троса. Замініть його, якщо він зношений. При сильному забрудненні почистіть його і змастіть (несмазанний трос може бути причиною неправильного перемикання швидкостей). Почніть налаштовувати передній перемикач . Для цього необхідно використовувати повний діапазон задніх шестерень, тому настроювання переднього зробіть тільки після налаштування заднього.
2
Ослабьте гвинти кріплення перемикача і трос. Розташуйте рамку на відстані трьох міліметрів від найбільшої зірки і зробіть її паралельної всім зірочкам. Швидкість залиште мінімальною. Прокрутіть гвинт з буквою L до тих пір, поки не залишиться зазор в один міліметр між ланцюгом і рамкою. Закріпіть трос в канавці, створивши достатню натяг. Те ж саме зробіть з гвинтом з позначенням H. Зробіть регулювання на манетке (перемикачі швидкостей).
3
Налаштуйте положення переднього перемикача щодо велосипедної рами. Щоб виставити кут повороту в горизонтальній площині, подивіться на рамку зверху: центральна вісь рамки повинна бути паралельна провідній зірочці. Малий зрушення передній частині в сторону рамки не дозволить ланцюга зіскочити з маленькою провідною зірки. Додатково встановіть обмежувач. Встановіть положення рамки так, щоб ланцюг був ближче до зовнішньої частини рамки, але при обертанні педалей не зачіпала її.
4
Прикріпіть ланцюг на малу зірку переднього колеса і велику на задньому колесі. Послабте болт, який закріплює трос. Закрутіть до упору і трохи відкрутіть барабан, розташований на важелі переднього перемикача. Якщо ви занадто ослабите обмежувач, ланцюг може зіскочити при перемиканні. Якщо ж обмежувач сильно затягнути, буде неможливо переключитися на маленьку зірочку.
Щоб їзда на велосипеді була комфортною і приносила задоволення, система повинна бути налагоджена й правильно налаштована. Не виняток - система перемикання швидкостей. Чітке перемикання має здійснюватися при будь-яких умовах з плавним переходом.
Інструкція
1
Повну настройку перемикання швидкостей велосипеда необхідно провести в магазині, скориставшись допомогою фахівців. Але у випадках, коли відбувається послаблення натягу троса, ви зможете підлаштувати перемикач самостоятельно.Запомніте, що у обох перемикачів швидкостей велосипеда є по парі обмежувальних болтів, які слід чіпати тільки у виняткових випадках. Ці болти служать для того, щоб ланцюг не злетіла в спиці, і не відбулося перемикання далі тієї шестерні, яка є найменшою.
2
Наприклад, у випадку, коли відсутня перемикання ланцюга на найбільшу шестерінку. Виправити ситуацію можна, злегка викрутивши обмежувальний болт, розташований зверху. Оскільки на них відсутні позначення, вам доведеться самостійно простежити зсув перемикача. Для цього присядьте позаду велосипеда навпочіпки так, щоб бачити колеса розташованими на одній лінії, і починайте повільно повертати болт. При цьому вам повинно бути видно, куди зміщується перемикач.
3
Щоб виконати підстроювання заднього перемикача, встановіть ланцюг на найбільшу з шестерень. Обертаючи педалі, за допомогою манетки переведіть ланцюг на другий шестерінку. Натяг сорочки троса слід послабити, якщо ланцюг перескочить відразу на третю шестірню. Для цього проверніть пластмасову бобишку в місці підходу троса до перемикача на 1/8 обороту за годинниковою стрілкою.
4
Якщо ж ланцюг, навпаки, не перескакує на другому шестерінку, тросик потрібно натягнути сильніше, викручуючи бобишку. Потім ланцюг слід поставити ззаду на другу шестерінку. Викручувати бобишку слід повільно, обертаючи педалі. Як тільки ви помітите, що ланцюг зараз зіскочить на третю шестірню, бобишку вкрутите назад на 1/8 обороту або трохи менше, поки не зникне характерний шум.