Як поводитися на водоймах.

Вирушаючи на відпочинок біля річки або на морське узбережжя влітку, а також при переході замерзлої водойми взимку необхідно пам'ятати про певні правила поведінки. Це допоможе уникнути можливої небезпеки.
Інструкція
1
Чи не встрибуйте в воду з розбігу, краще заходите поступово, щоб підготувати тіло до різкої зміни температурного режиму. Лікарі не рекомендують перебувати у воді довше 15 хвилин. Оптимальним рішенням буде поплавати 15 хвилин, потім приблизно такий же час провести на березі, потім знову поплавати і т.д.
2
Якщо ви заплили далеко і відчули втому, розвертайтеся і пливіть до берега. Як стверджують фахівці і досвідчені плавці, щоб утриматися на воді, треба набрати повні груди повітря і затримати дихання. Навіть якщо вас відносить далеко від того місця, де ви розташувалися на березі, не намагайтеся протистояти течією. Краще піддайтеся його впливу, поступово підгрібаючи до берега.
3
Пам'ятайте про елементарні правила безпеки: чи не підпливайте до моторних човнів, не пірнайте з мостів або хвилерізів, що не запливайте за зону купання, не перебуваєте в водоймі в стані алкогольного сп'яніння. В воді не хапайте за руки або ноги інших відпочиваючих. Якщо під час плавання звело кінцівку, ущипніть себе, спившись в шкіру нігтями. Болюче відчуття має бути дуже сильним.
4
При переході через водойму, покритий льодом, пам'ятайте, що небезпечно виходити на лід під час хуртовини, дощу, туману. Дотримуйтесь тільки уторованими маршрутами або уздовж лижні, цурайтесь рибальських ополонок. Не виходьте на лід, товщина якого нижче 12 см. Під час групового переходу водойми дотримуйтеся дистанції близько 5 м.
5
Почувся характерний тріск льоду або з'явилася вода? Не відриваючи стоп, ковзаючими рухами прямуйте до берега. Якщо ви провалилися під воду, постарайтеся впоратися з сильною панікою. Щоб не піти під воду, тримайте голову якомога вище. Хапайтеся за кромку льоду ліктями, постарайтеся підтягнутися на них і закинути ногу на лід, перекотіться і підтягніть другу ногу. Кличте на допомогу і строго поповзом прямуйте до берега.
Зверніть увагу
Якомога швидше позбудьтеся мокрого одягу і відігрійте гарячим чаєм, прикладіть декілька грілок (до грудей, паху, кінцівкам, голові), укутайтеся ковдрами. Ні в якому разі не можна пити алкоголь.
До початку літнього сезону в Москві було обладнано і підготовлено 11 водойм для купання та 35 місць прибережних відпочинку. Все літо вони регулярно перевірялися фахівцями Росспоживнагляду на предмет відповідності санітарно-гігієнічним нормам.
На 11 офіційно дозволених для купання московських пляжах постійно чергують рятувальні служби. В зоні відпочинку працюють кафе, обладнані дитячі, спортивні майданчики. Відгороджені зони купання для дітей, на узбережжі завезений чистий пісок. Щоб гарантувати безпеку по санітарно-гігієнічним нормам, у прийманні пляжів бере участь комісія, до якої входять фахівці з Росспоживнагляду, міністерства з надзвичайних ситуацій, департаменту природокористування, пожежної інспекції. На всіх 11 водоймах була проведена очистка дна, постійно приводиться в порядок берегова лінія, були встановлені рятувальні пости, регулярно проводився забір проби води на аналізи (хімічний і бактеріологічний). Однак у самий розпал московської спеки - на початку серпня - РІА «Новости» з посиланням на столичне управління Росспоживнагляду повідомило, що москвичам тепер заборонено купатися в п'яти з одинадцяти водойм. Як наголошується в повідомленні контролюючого органу, результат досліджень проб води в цих п'яти водоймах, питної води в фонтанчиках, а також грунту і прибережного піску виявили небезпечне для здоров'я відпочиваючих перевищення норм за мікробіологічними та фізико-хімічними показателям.Под тимчасову заборону потрапили зони відпочинку: пляж «Лівобережний», «Біч Клаб», «Тропарево», «Великий Садовий ставок», «Озеро Біле». В офіційному повідомленні Росспоживнагляду йдеться: «В ході регулярно проводяться фахівцями територіальних відділів оглядів водойм, зон відпочинку (і з купанням, і без) відзначено їх задовільний стан». Санітарне утримання територій, майданчиків для ігор, спорту і відпочинку, місць складування побутових відходів теж на належному рівні, відзначає федеральна служба з нагляду. Скарг на неякісне утримання територій при водоймах від споживачів не надходило з 30 травня.