Як зробити віконні рами. деревообробний верстат своїми руками.

Сучасні технології значно спрощують наше життя, адже сьогодні досить можна виготовити віконну раму своїми руками. Якщо ви не будете виробляти віконні рами в промислових обсягах, то для цієї справи цілком достатньо мати ручний фрезер або електрорубанок. Розглянемо виготовлення двостулкового вікна.
Вам знадобиться
  • Дошки перерізом 50х150 мм, брус з перетином 50х50 мм, скло певного розміру, електрорубанок.
Інструкція
1
Візьміть добре просушену строганую дошку, вона дозволить уникнути викривлення вікна або усадкі.Ізготовьте коробку для дерев'яного вікна. Для її виготовлення можна використовувати дошки перерізом 50х150 мм. На дошці зробіть паз так, щоб в профіль дошка мала Г-подібну форму. Що вийшла гребінь сприятиме герметичності вікна. Використовуйте для цієї роботи електрорубанок.
2
Потім, у відповідність до розміру віконного отвору, розпиляєте дошку на 4 частини і з'єднайте їх між собою. Найкраще призвести таке з'єднання за допомогою прямого шипа і прямого паза. Щоб створити таке з'єднання, потрібно випиляти шип на одній дошці (яка матиме горизонтальне положення), а на іншій - паз. Дану роботу можна зробити за допомогою пилки, молотка і стамески або використовувати ручний фрез. Потім промажте столярним клеєм місця з'єднань і зберіть коробку.Прі складанні важливо забезпечити з'єднання деталей під кутом 90 градусів. Для забезпечення жорсткого з'єднання просвердлите отвір в торці і вставте в нього змащений клеєм дерев'яний штифт. По кутах до торців встановіть віконні металеві куточки, щоб зміцнити коробку.После того, як клей висохне, коробка готова.
3
Тепер потрібно виготовити віконну раму, для чого використовується брус з перетином 50х50 мм. Послідовність її виготовлення така ж, як і коробкі.Ізготовьте профіль за допомогою ручного фрезера або електрорубанка.Чтоби рама легко відкривалася і закривалася, потрібен зазор між рамою і коробкою в 1-2 мм.
4
Далі потрібно розпиляти профіль на заготовки і випиляти шипове соедіненіе.Соедіненіе частин рами проводиться так само, як і у випадку з коробкою.
5
Вставте скло, встановіть петлі на раму і коробку.Все, віконна рама, зроблена своїми руками, готова. Коли дерев'яне вікно зібрано, його обов'язково потрібно обробити і пофарбувати, щоб захистити від вологи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CT42Ih7Zh8A
Зверніть увагу
Дерев'яні вікна виготовлені своїми руками можуть застосовуватися на верандах, балконах, в лазні тобто там де дерев'яне вікно виконуватиме функцію огорожі від навколишнього середовища. Розглянемо виготовлення одностулкової дерев'яного вікна своїми руками. Тепер розглянемо конструкцію дерев'яного вікна. Вікно складається з коробки, яка кріпиться в віконний проріз і самої рами зі склом. Коробку можна виготовити з дощок, наприклад перетином 50х150мм.
Корисна порада
Тому, не маючи спеціального обладнання, виготовити раму з дерева, на зразок тієї, що продають у магазинах, навряд чи вийде. Але для приміщень, в яких особливих вимог до вікон не пред'являється, цілком можна зробити рами своїми руками. Розглянемо, як зробити віконну раму своїми руками, в умовах домашньої майстерні. Для початку замахнемся на виготовлення найпростішої, одностулкової, конструкції. Всім відомо, що дерев'яні рами з часом розсихаються, втрачаючи форму.