Як виростити в домашніх умовах гриби.

Гриби люблять усі, а якщо не все, то дуже багато. Але далеко не кожен може знайти час і можливість для бродіння по лісу з кошиком в руках. При цьому ще потрібно і вміти відрізнити їстівний опеньок від його отруйного помилкового побратима. Набагато безпечніше вживати культурні гриби, вирощені самостійно, вже ними щось точно отруїтися не вийде.
Вам знадобиться
  • - Міцелій
  • - Субстрат
  • - Мішок
Інструкція
1
В домашніх умовах вирощується кілька сортів грибів, але найпростіші в розведенні і невибагливі до умов - це, звичайно ж, гливи. Вивести плодоносить грибницю можна навіть у міській квартирі.
2
Візьміть звичайний поліпропіленовий мішок з-під борошна або цукру, наповніть його субстратом. Як наповнювач використовуйте будь-які органічні відходи - стару солому, тирсу, соняшникову лузгу. А можна змішати їх між собою в будь-якому співвідношенні. Солому для субстрат краще порубати січкою або спеціальним подрібнювачем, щоб полегшити проростання міцелію.
3
Візьміть велику ємність, нагрійте в ній воду до 70 градусів, опустіть мішок в чан, Придавите його там, щоб той не спливав на поверхню, поварите години 2-3. Після чого мішок слід вийняти з води і підвісити або покласти під гніт на 12 годин для того, щоб з субстрату пішла зайва вода.
4
Перед засівом міцелію перевірте температуру субстрату, вона не повинна перевищувати 30 ° C. Перемішайте субстрат з міцелієм з розрахунку 300 грам посівного матеріалу на 10 кг субстрату. Зауважте мішок, підвісьте його в приміщенні з температурою 18-22 ° C. Внизу мішка зробіть невеликий отвір для стоку зайвої вологи, щоб уникнути загнивання грибниці.
5
Через 3-4 дні після посіву зробіть на мішку декілька вертикальних прорізів розташованих у шаховому порядку. За проходженні 2-3 тижнів через ці отвори на світ потягнуться гриби. Субстрат до того часу проросте міцелієм і стане білого кольору.
6
Плодоносить такий мішок 2-3 місяці, гриби будуть з'являтися хвилями. Самій рясної стане перша хвиля, в яку ви зможете зібрати до 10% від загальної ваги імпровізованій грибниці. Після збору п'ятої хвилі сподіватися на хороший урожай вже не варто. Використаний субстрат можна пустити на добриво, а самому виготовити собі нову грибну «грядку».
Корисна порада
Акуратно знімайте вирослі гриби, обережно їх викручуючи, щоб не пошкодити грибницю.