Як треба платити за ліфт.

Оплата комунальних послуг досить часто викликає безліч запитань у населення. Особливо це стосується будинків, обладнаних ліфтами . Існують спеціальні закони, регулюючі дане питання.
Вам знадобиться
  • Житловий Кодекс Російської Федерації.
Інструкція
1
Візьміть до уваги, що ліфт відповідно до статті № 36 Житлового Кодексу Російської Федерації є спільним майном власників. Згідно статті № 39 Житлового кодексу РФ утримання спільного майна оплачують власники багатоквартирного будинку.
2
Врахуйте, що розмір обов'язкових платежів (на утримання і ремонт загального майна) будь-якого власника приміщення багатоквартирного будинку пропорційний його частці, яка перебуває в праві спільної власності в багатоквартирному будинку. Тобто, розмір стягуваної плати за ліфт буде залежати від площі квартири.
3
Якщо ви - наймач житла, то на вас також поширюється вищевказане правило. Відповідно до частини другої статті № 156 Житлового Кодексу Російської Федерації розмір оплати за користування жилим приміщенням, за утримання і ремонт даного приміщення, для наймачів за договорами соціального найму визначається виходячи із загальної займаної площі приміщення.
4
У випадку якщо ви проживаєте на першому поверсі і ліфтом не користуєтеся, можна провести збори сусідів і зажадати перерозподілу оплати з метою звільнення вас від такої. Звичайно, варто враховувати труднощі здійснення такого заходу, так як люди навряд чи погодяться платити більше зазначеного в квитанціях.
5
Крім цього, депутати Держдуми нещодавно внесли на розгляд законопроект, який пропонує звільнити мешканців перших поверхів багатоквартирних будинків, забезпечених ліфтами , від оплати на утримання і ремонт даного обладнання. Власників приміщень також передбачається звільнити від оплати за капітальний ремонт підйомного устаткування і шахт. В даний час цей документ знаходиться на попередньому розгляді. Більш детально він буде розглянутий на весняній сесії в квітні-травні 2012 року.