Як знайти число електронів в атомі. ділення атом малекула іони.

Атом складається з ядра і оточуючих його електронів , які обертаються навколо нього по атомних орбиталям і утворюють електронні шари (енергетичні рівні). Кількість негативно заряджених частинок на зовнішніх і внутрішніх рівнях визначає властивості елементів. Кількість електронів , що містяться в атомі , можна знайти, знаючи деякі ключові моменти.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка;
  • - періодична система Менделєєва.
Інструкція
1
Щоб визначити кількість електронів , скористайтеся періодичною системою Д.І. Менделєєва. У цій таблиці елементи розташовані в певній послідовності, яка тісно пов'язана з їх атомним будовою. Знаючи, що позитивний заряд атома завжди дорівнює порядковому номеру елемента, ви легко знайдете кількість негативних частинок. Адже відомо - атом в цілому нейтральний, а значить, число електронів буде дорівнює числу протонів і номеру елемента в таблиці. Наприклад, порядковий номер алюмінію дорівнює 13. Отже, кількість електронів у нього буде 13, у натрію - 11, у заліза - 26 і т.д.
2
Якщо вам необхідно знайти кількість електронів на енергетичних рівнях, спочатку повторіть принцип Пауля і правило Хунда. Потім розподіліть негативні частинки по рівнях і подуровням за допомогою все тієї ж періодичної системи, а точніше її періодів і груп. Так номер горизонтального ряду (періоду) вказує на кількість енергетичних шарів, а вертикального (групи) - на число електронів на зовнішньому рівні.
3
Не забувайте про те, що кількість зовнішніх електронів дорівнює номеру групи тільки у елементів, які знаходяться в головних підгрупах. У елементів побічних підгруп кількість негативно заряджених частинок на останньому енергетичному рівні не може бути більше двох. Наприклад, у скандію (Sc), що знаходиться в 4 періоді, в 3 групі, побічної підгрупи, їх 2. У той час як у Галія (Ga), який знаходиться в тому ж періоді і тієї ж групи, але в головній підгрупі, зовнішніх електронів 3.
4
При підрахунку електронів в атомі , врахуйте, що останні утворюють молекули. При цьому атоми можуть приймати, віддавати негативно заряджені частинки або утворювати загальну пару. Наприклад, в молекулі водню (H2) загальна пара електронів . Інший випадок: в молекулі фториду натрію (NaF) загальна сума електронів буде дорівнює 20. Але в ході хімічної реакції атом натрію віддає свій електрон і у нього залишається 10, а фтор бере - виходить теж 10.
Корисна порада
Пам'ятайте, що на зовнішньому енергетичному рівні може бути тільки 8 електронів. І це не залежить від положення елемента в таблиці Менделєєва.