Як поводитися у Фінляндії.

В Фінляндію можна приїхати в будь-який час року. Риболовля на фінських озерах, подорож по недоторканим цивілізацією місцях, гірськолижні курорти, розваги для дітей, екскурсії по історичних місцях - кожен може знайти для себе щось привабливе. Та й самі фіни - спокійний і виключно привітний, доброзичливий народ, що теж важливо. Але з особливостями поведінки в Фінляндії , щоб не було ніяких непорозумінь з законом або місцевим населенням, слід все ж познайомитися докладніше.
Інструкція
1
Вас це може здивувати, але спокійні і стримані фіни воліють називати всіх людей, навіть незнайомих, на «ти». Це стосується навіть діловій сфері. Практично ніколи вони не звертаються до людини зі словом «пан» або «пані» і не називають титулів, звань і професій. Тільки ім'я (по батькові взагалі не вживаються) - і все.
2
Але в той же час майте на увазі, що фамільярність у стосунках з ними неприпустима. Не здумайте жартувати над ними або говорити щось двозначне - все це вони сприймають дуже серйозно і можуть образитися. При зустрічі з фіном слід привітатися і стримано потиснути йому руку. Чи не тараторьте і не прагніть швидко «вивалювати» свої новини. Розмова з вами будуть вести неспішно, зважуючи кожне слово. Бесід на абстрактні теми фіни не люблять, говорять тільки по справі і конкретно.
3
Серьезней ставитеся і ви до своїх слів і обіцянок. Якщо ви «просто так» запропонували фіну побувати у вас в гостях, щось йому пообіцяли та ще натякнули на свою допомогу в якійсь справі, ваші слова сприймуть буквально. Адже це люди слова, які продумано приймають рішення і ніколи їх не міняють.
4
Жителі цієї країни дуже дисципліновані. Робота у них починається, як правило, в 6:00 ранку і закінчується о 5 вечора. Лягають відпочивати вони в десять, і в цей час краще не шуміти. Так само як тишу і спокій, ці люди люблять чистоту і порядок. Тому, щоб не нарватися на серйозний штраф, прибирайте за собою і забирайте своє сміття. До речі, якщо ви зайшли кудись поїсти і взяли собі їжу на тацю, вам і прибирати за собою тарілки.
5
У громадських місцях не паліть і не розпивати спиртні напої - це теж карається штрафом. Що стосується сигарет, то ви ніколи їх не побачите у вітринах магазинів. Тютюнові вироби вибираються і купуються за каталогом. До речі, при поселенні в готель обов'язково поцікавтеся, чи можна в ньому палити і де саме. т.к. це дозволено не скрізь.
6
При відвідуванні кафе чи ресторану пам'ятайте, що чайові тут приймають, але це необов'язково, оскільки фіксована сума за обслуговування вже включена в ваш рахунок. Це ж стосується і готелів.
7
У цій країні не прийнято зупиняти на дорогах таксі. Якщо вам потрібно кудись поїхати, замовте машину по телефону або на стоянці таксі. А якщо ви вирішили скористатися громадським транспортом, то вам слід знати, що якщо ви не піднімете руку, стоячи на зупинці, водій автобуса може і не зупинитися.
8
Вам необхідно також знати, що в лікарнях і авіатранспорті заборонено користуватися мобільними телефонами. Негласна заборона на їх використання існує також у музеях, на концертах або спектаклях.
9
Завжди необхідно пам'ятати про особливо дбайливому ставленні фінів до природи. Тому якщо ви вирішили відпочити в лісі, не здумайте де попало розбивати намет або розпалювати багаття. Для цього існують спеціально відведені місця. Тим більше, жителі цієї країни не дадуть скривдити диких тварин чи птахів. Порушення їх спокою карається штрафом.