Як самому зробити віконниці.

Щоб захистити свій будинок від зловмисників у свою відсутність, слід зміцнити вікна та двері. Вікна - найбільш вразлива частина будинку, скло легко можна розбити і проникнути всередину. Щоб зміцнити вікно, спробуйте зробити віконниці самостійно. На це у вас піде всього пара днів, і будинок стане більш надійним і захищеним.
Вам знадобиться
  • - брус 40х60 мм;
  • - дошка 20-30 мм або вагонка;
  • - рулетка;
  • - лобзик;
  • - олівець;
  • - шлифмашинка або наждачний папір;
  • - лак або фарба;
  • - клей по дереву;
  • - фурнітура .
Інструкція
1
За допомогою рулетки проведіть вимірювання вікон. Віконниці можуть точно відповідати вікна або трохи перевищувати його. Якщо ви хочете, щоб вікна закривались з нахлестом, переконайтеся, що перешкод для закріплення віконниць не буде.
2
З добре просушених брусків 40х60 мм зробіть раму для кожної стулки окремо. Можна виконати такий варіант: дві поперечки зверху і знизу по ширині вікна, дві вертикальні стійки (їх довжина менше висоти вікна на дві товщини бруска), поперечна перекладина і дві укосіни, випиляні так, щоб відповідати рамі.
3
При створенні рами ретельно виміряти всі кути, суворо стежте за тим, щоб бруски були паралельні. Склейте деталі між собою клеєм (казеїновим, епоксидним, клеєм на основі ПВА) і закріпіть шурупами.
4
Зовнішню сторону віконниць закрийте дерев'яними рейками, вагонкою, дошкою 20-30 мм або іншим матеріалом. Дуже добре, якщо ви будете використовувати матеріали з передбаченим пазом і шипом, щоб окремі рейки з'єднувалися максимально щільно. При використанні звичайних дощок намагайтеся підібрати їх так, щоб вони утворювали якомога менше щілин.
5
Обробіть поверхню шкіркою, покрийте лаком або пофарбуйте. Дуже мальовничо виглядають віконниці , розписані орнаментом або іншим малюнком.
6
Розкладіть стулки на рівній поверхні, перевірте, чи рівно вони лежать по відношенні один до одного, і прикладіть замок. Відзначте місце кріплення петель і просвердлите необхідні отвори дрилем. Закрутіть замок шурупами і перевірте надійність закривання.
7
Симетрично розташуйте петлі і зафіксуйте їх на стулках. Якщо є необхідність, закріпіть ручки для відкривання та іншу фурнітуру.
8
Почніть монтаж віконниць на вікно. Прикладіть їх до отвору в закритому стані і скористайтеся рівнем (схилом), щоб оцінити горизонтальність (вертикальність) конструкції. Закріпіть віконниці і перевірте плавність відкривання і закривання стулок.
З незапам'ятних часів для того щоб будинок дивився на світ широко відкритими очима люди придумали віконниці . Справді - розкриті віконниці на вікнах надають будинку красу, привабливість і, можна сказати, показують привітність будинку. Рамою для віконниць служили лиштви, які виготовлялися і прикрашалися умільцями різьблення по дереву. Ці дерев'яні мережива досі викликають захоплення.
Інструкція
1
Крім естетичного оформлення, віконниці мають і практичне значення. Вони використовуються замість жалюзі для захисту від жаркого літнього сонця; служать додатковою теплоізоляцією вікон взимку; закривають скло вікон від попадання на них пилу, піску, листя, гілок тощо. Крім того вони захищають будинок від проникнення в нього через вікна чужих людей.Самий простий варіант зробити фільончасті, двостулкові віконниці .
2
Для початку за розміром вікон виготовте лиштви, тобто рами для кріплення зовнішніх ставень. Лиштви виконуються з дерева і прикрашаються по периметру вирізаними з дерева геометричними фігурами (ромб, коло, квадрат) або орнаментом.
3
Тепер зробіть самі віконниці . Рама кожної стулки повинна мати по внутрішньому периметру паз, в який і буде встановлюватися фільонка. Дошки, з яких вона збирається, повинні бути дуже щільно підходити один до одного, щілини і зазори неприпустимі. Найкраще виконати з'єднання по типу шип - паз.
4
Кожну половинку віконниць закріпіть до лиштви за допомогою петель з шурупами. У закритому положенні обидві половинки повинні щільно прилягати одне до одного і перебувати в одній площині з лиштвами. У такому положенні віконниці утримуються дерев'яної вертушкою, яку встановлюють на нижній пластині налічніка.В відкритому положенні віконниці фіксуються за допомогою гачків, які встановлюються за допомогою металевих петель на стіні будинку.
5
Якщо ви хочете захистити будинок від непрошених візитерів, спосіб кріплення віконниць після їх закриття необхідно змінити. По краю наличників в стіні закріпіть зроблені з круглого заліза діаметром 12-14мм анкери з петлями на кінці. Діаметр отвору петель має бути таким, щоб у нього могла проходити дужка навісного замка. Із смугового заліза товщиною 6-8мм і шириною 40-50мм виготовте поперечки, по довжині трохи більше відстані між анкерами в стіні. На кінцях смуг зробіть прорізи таким чином, щоб через ці отвори вільно проходила петля анкера.Перед тим, як залишити будинок надовго, закрийте обидві стулки віконниць, надягніть через отвір поперечну пластину на петлі анкерів, вставте в петлі навісні замки і закрийте їх.