Як поводитися пасажирові.

Основними правилами поведінки пасажирів у будь-якому виді транспорту є дотримання норм етикету та уникнути конфліктних ситуацій. У разі форс-мажорних обставин необхідно слідувати інструкціям персоналу транспортного засобу.
Інструкція
1
Не спізнюйтеся до відправлення поїзда. Провідник на пероні перевіряє квитки і паспорти і за 5 хвилин до відправлення просить проводжаючих покинути вагон. Займіть своє місце, помістіть багаж на спеціальні верхні полиці або під нижнє сидіння. Після відправлення поїзда провідник збере проїзні документи, тому не прибирайте їх. Якщо вартість постільної білизни не включена в ціну квитка, заплатите провіднику необхідну суму. Якщо вам необхідний документ, що засвідчує оплату за постільну білизну, попросіть його у провідника.
2
Приїжджайте в аеропорт до закінчення часу реєстрації на рейс. Зазвичай вона починається за 3 години до зльоту на міжнародних рейсах і за 2 години на внутрішніх, а закінчується за 40 хвилин до відльоту. Надайте співробітнику авіакомпанії квиток або роздруковану маршрут-квитанцію і паспорт. Страховий поліс, підтвердження бронювання готелю можна прибрати. Здайте багаж, у разі перевищення допустимої ваги оплатіть додатковий збір. Після реєстрації на міжнародний рейс вирушайте в зону митного контролю. Там вам необхідно зняти верхній одяг, ремені та взуття для огляду. У літаку займіть своє місце, воно написано на посадковому талоні, ручну поклажу розмістите в спеціальному відділенні над кріслом.
3
Куріть тільки у спеціально відведених місцях. У будівлі аеропорту для цього обладнані особливі зони, на пероні вокзалу можна курити у урн. Не паліть в літаку, навіть якщо час перельоту становить кілька годин. У поїзді можна курити в тамбурі і під час стоянок. Попередньо поцікавтеся у провідника, довгої чи буде зупинка.
4
Пам'ятайте, що розпивання спиртних напоїв у поїздах і літаках заборонено. Це стосується і алкоголю, придбаного в Duty Free, всі пляшки повинні бути поміщені в пакети і запаяні. У випадку, якщо ви розкрили пакет, вміст може бути вилучено, в російських аеропортах на це дивляться крізь пальці, а от у Європі до цього ставляться серйозно. У поїзді і в літаку можна вживати напої, придбані у стюардес або співробітників залізниці.
5
Не заважайте іншим пасажирам в нічний час доби. У поїзді в 11 вечора приглушують світло, це допоможе вам зорієнтуватися в часі. Якщо вам необхідний час, щоб зібратися, попросіть провідницю або стюардесу розбудити вас до прибуття на станцію призначення або аеропорт посадки.
6
Пам'ятайте, що в потягах, не оснащених біотуалетами, дотримується санітарна зона. Це означає, що перед прибуттям на станцію туалет буде закритий, а відкритий тільки через якийсь час після відправлення. Майте на увазі, що перед прибуттям на кінцеву станцію і перед великими містами може утворитися чергу. Кожен вагон має 2 туалети, вони знаходяться перед купе провідників і в хвостовій частині. Потяги, що курсують в Європу, оснащені душами. У літаках є кілька туалетів, вони, як правило, розташовані в передній, середній і хвостовій частині салону.
7
не розкидатися сміття, обгортки від продуктів. У поїзді все це можна помістити в контейнер, розташований біля туалету в хвостовій частині вагона. У літаку стюардеси кілька разів проходять по салону зі спеціальним візком, ви можете віддати сміття ім.
8
Не панікуйте, якщо трапилася непередбачена ситуація. Дотримуйтесь вказівок стюардес і провідників, допомагайте оточуючим. Попередньо ознайомтеся з інструкцією безпеки, в літаку вона розташована в кишені крісла, що стоїть.
Багатьом людям доводиться бувати на вокзалі досить часто. Ви можете приїхати туди в якості пасажира, який проводжав або зустрічаючого. Щоб подорож, розставання або зустрічі не були затьмарені, необхідно вести себе на вокзалі правильно.
Інструкція
1
Розрахуйте час, коли вам необхідно з'явитися на вокзалі . Якщо ви відправляєтеся в подорож літаком, то передбачте час на реєстрацію і огляд, який є обов'язковою процедурою для подорожуючих літаком. Закінчується реєстрація, як правило, за 40 хвилин до рейсу, значить, з'явитеся на вокзал хоча б за півтори години до вильоту. Всі інші види транспорту не вимагають особистого огляду та попередньої реєстрації, але передбачте, щоб у вас був запас хоча б хвилин 20 - півгодини і ви змогли спокійно знайти свій вагон і зайняти потрібне місце.
2
У тому випадку, коли ви - транзитний пасажир або приїхали набагато раніше до відправлення, зайдіть в зал очікування і займіть будь-який вільний сидяче місце, яке буде зручним для вас. Багаж на сидіннях розміщувати не треба - поставте його поруч біля своїх ніг, в межах видимості. Постарайтеся скористатися моментом і просто відпочити - почитайте журнал, подивіться телевізор. Вони встановлені на кронштейнах під стелею вокзалу.
3
Якщо речей у вас багато, а до початку поїздки є ще кілька годин, здайте багаж до камери схову, щоб не бути прив'язаним до нього і спокійно переміщатися по вокзалу - сходити в туалет або перекусити в кафе. Невеликий багаж не залишайте на сидіннях, відправляючись за чашкою кави з бутербродом, беріть його з собою. Він повинен завжди перебувати в межах вашої видимості. Чи не випускайте з рук дорогі мобільні пристрої, ноутбук, сумку з документами.
4
Багато шахраї обирають вокзал полігоном для своєї діяльності. Намагайтеся не йти на контакт з людьми, які явно хочуть цього. Тим більше, не проводите час очікування за одним столиком кафе з такими знайомими - відлучаючись на хвилинку, ви ризикуєте залишитися без грошей і документів. Та й поодинці, не варто зловживати алкоголем в очікуванні свого рейсу. Сучасні вокзали досить комфортабельні для пасажирів, які змушені проводити в них кілька годин. Не шукайте пригод, спокійно посидьте і дочекайтеся потрібного вам рейсу Уважно слухайте оголошення, які допоможуть вам зорієнтуватися, коли почнеться посадка або реєстрація.