Як побудувати теплицю на дачі.

Побудувати теплицю на дачі своїми руками можна, якщо слідувати простим рекомендаціям фахівців. Дане будова допоможе утримувати ваші рослини в затишку і теплі. А багатий урожай буде радувати вас цілий рік.
Вам знадобиться
  • - каркас теплиці;
  • - світлопроникний матеріал;
  • - будівельні інструменти.
Інструкція
1
Оберіть місце для споруди теплиці. Найбільш підходящим розташуванням буде ділянка з хорошою освітленістю і захищений від різких вітрів. Будуйте теплицю поблизу бункера для зберігання піску, компостній ями, господарського блоку і т.д. Таким чином, при вирощуванні рослин у вас все буде знаходитися поряд. Щодо орієнтації світла споруду зводите з заходу на схід.
2
Придбайте необхідні матеріали для теплиці. Для будівлі вам буде потрібно дерево для каркаса і світлопроникний матеріал (поліетиленова плівка).
3
Визначте розмір майбутньої теплиці. Стандартні споруди дачного споруди - 6? 3 м. Тепер приступайте до збору каркаса.
4
У грунт зміцните опорні стійки. Для цього вам будуть потрібні 3 центральних бруса (довжина 3 метра) і 6 брусів по периметру (довжина 2,2 метра). Їх перетин має бути рівним 10 см. Зафіксуйте бруси на глибину 40-50 см. Далі закріпіть горизонтальні балки, які будуть розташовуватися на верхній частині опор. Кроквяні ноги встановіть з кроком 0,5-0,6 м. Поставте дверну коробку (1,8? 0,7 м) з північного боку теплиці. Навісьте двері.
5
Підготуйте дерев'яний короб (парубень). З тонких колод або дощок створіть прямокутний каркас. Поглибите рами на відстань 40-50 см. Присипте зверху коров'ячим або кінським гноєм і шаром соломи. Для рівномірного розподілу сонячного світла південний парубень трохи опустіть (10-15 см). Покладіть товстий шар землі.
6
Натягніть поліетиленову плівку на каркас, закриваючи торцеві сторони повністю. Закріпіть її тонкими дерев'яними рейками і прибийте до опори. Ваша теплиця готова до експлуатації. У такій будові можна спокійно вирощувати як розсаду і овочі, так і різноманітні квіти.
7
Для більшої надійності каркас теплиці можна виготовити із сталі або алюмінію. А в якості світлопроникний матеріалу використовувати скло. Вибір залишається за вами.