Як почистити замшеве взуття. Як почистити світлі замшеві туфлі в домашніх умовах.

Всім хороша замшеве взуття, тільки от брудниться вона аж надто часто. Звичайними водою да ганчіркою мити її не можна, але не викидати ж туфлі після одного єдиного виходу. Замшеве взуття необхідно чистити.
Вам знадобиться
  • - вода
  • - нашатирний спирт
  • - оцтова кислота
  • - перекис водню
  • - молоко
  • - сода
  • - щітка
Інструкція
1
Відома мудрість говорить, що запобігти проблему завжди легше, ніж пізніше ламати голову над її вирішенням. Тому догляд за замшевим взуттям найкраще починати до того, як ви її вперше надягнете.
2
Коли ви будете купувати замшеві чоботи чи туфлі, попросіть дати вам разом з ними спеціальний водовідштовхувальний спрей, принесіть взуття додому і ретельно окропити її з балончика з відстані в 20-30 сантиметрів. Аерозоль володіє досить різким запахом, тому процедуру краще проводити на вулиці або хоча б балконі.
3
Дайте взуття добре просохнути і можете починати її носити. Спрей вбереже замшу від забруднень, зробить її менш маркою. Якщо все ж на світлі чоботи село пляма незрозумілого походження, візьміть щітку з ворсом середньої жорсткості, розчиніть в половині склянки молока 2 столові ложки соди і нанесіть суміш на чоботи. Потріть забруднюючи місце щіткою до повного видалення плями і випрямлення ворсу.
4
Якщо на взутті з'явилися лискучі потертості, то їх можна спробувати усунути за допомогою нашатирного спирту. Змішайте спирт з водою в співвідношенні 1 до 2, нанесіть розчин ватним тампоном на залисніли місця, залиште на півгодини для впливу. Умочіть чистий тампон в слабкий розчин оцту і обробіть пляма ще раз. На завершення пройдіться по замші жорсткою щіткою.
5
Якщо замшеве взуття просто заносили з часом і виглядає не дуже охайно, потримайте її над парою і обробіть все тієї ж щіткою. Для поновлення чорної замші можна потерти її стрічкою від друкарської машини або чорної копіювальної папером.
6
Найважче чиститься біла замшеве взуття. Спробуйте для початку обробити її стандартним способом за допомогою нашатирного спирту і оцтової кислоти. Потім розведіть нашатирний спирт водою посильніше (приблизно столова ложка на склянку води) і додайте до розчину 1 столову ложку перекису водню. Обробіть взуття змоченим в розчині ватним тампоном, дайте їй просохнути, освіжите ворс щіткою. Туфлі знову будуть виглядати, як нові.
Корисна порада
Сухий шампунь для тварин прекрасно підходить і для чистки замшевого взуття