Як білити стелю.

При ремонті стеля білити прийнято одним з перших. Робиться це для того, щоб не заляпати брудом і білилами відремонтовані стіни і підлогу. Тому можна сказати, що будь-який ремонт починається з побілки стелі.
Вам знадобиться
  • - Білила
  • - Шпаклівка
  • - Валик
  • - Пензлики
Інструкція
1
Перш, ніж приступати до побілки, обов'язково помийте стеля за допомогою ганчірки і теплою мильною води. Навіть якщо він не здається вам брудним, пил, прилипла до нього за роки з часу останнього ремонту, не дасть білилами зчепитися з поверхнею і сприятиме лущення фарби після висихання.
2
Обстежуйте стеля на наявність тріщин і інших дефектів, всі їх необхідно усунути за допомогою шпаклівки. Якщо у вас немає досвіду в її приготуванні, візьміть в магазині готову суміш і розведіть її згідно рецепту, наведеному на упаковці. За допомогою шпателя закладіть пошкоджені місця, дайте їм добре просохнути.
3
Ґрунтувати чи ні стеля перед фарбуванням, вирішувати тільки вам самим. Грунтовка допоможе розподілити білила по стелі більш рівним шаром, в іншому випадку для досягнення рівного кольору вам доведеться білити стеля 2, а то і 3 рази.
4
В якості білил ви можете використовувати класичну крейдяну вапно або звичайну водоемульсійну фарбу. І ту і іншу необхідно розвести, згідно інструкції на упаковці. Известку можна за власною ініціативою злегка підфарбувати розчином господарської синьки, це допоможе уникнути її пожовтіння в процесі експлуатації.
5
Білити стеля краще за допомогою великого валика, надягнутого на довгу палицю. Але не намагайтеся сильно намочити валик, інакше надлишок фарби зіллється з нього на підлогу і вам на голову.
6
Починайте побілку від вікна, штрих за штрихом просувайтеся поступово до протилежної стіни. Дуже важливо, щоб всі штрихи ви робили в одному і тому ж напрямку. Так вони будуть акуратніше лягати, а вам легше буде контролювати область побілені. Уздовж кутів і декоративних елементів пройдіться пензликом, умоченою в ті ж білила.
7
Після побілки дайте стелі висохнути і уважно обстежте його на предмет виявлення пропущених при побілці місць. Якщо такі знайдуться, ліквідуйте їх. Через деякий час нанесіть на стеля другий шар білил. Після просихання стелі можна приступати до подальшого ремонту кімнати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jSzWqLc9CXw
Корисна порада
Щоб не відмивати підлогу після побілки, застеліть його газетами або спеціальною плівкою.
Побілка стелі - один з найпростіших, недорогих і водночас дієвих способів оновити стельове покриття. Незважаючи на виниклу не так давно моду на підвісні, рейкові і натяжні конструкції, багато хто до цих пір віддають перевагу цьому старого і перевіреного методу. Незважаючи на всю простоту цього процесу, в ньому є свої тонкощі, які необхідно врахувати перед тим, як братися за роботу.
Вам знадобиться
  • - пульверизатор,
  • - губка,
  • - малярний валик,
  • - щітка,
  • - шпатель,
  • - кисть.
Інструкція
1
Очистіть поверхню стелі. Видаліть стару побілку. Змочіть частина стелі теплою водою з пульверизатора. Зачекайте, поки стара побілка вбере вологу. Видаліть її за допомогою шпателя. Видаліть залишки побілки за допомогою мокрої губки. При необхідності обробіть додатково стійкі плями.
2
Обробіть стеля антигрибковою розчином.
3
Зашпаклюйте стеля . Шпаклівка наноситься вручну за допомогою шпателя. Ретельно вирівняйте поверхню стелі.
4
Покрийте стеля ґрунтовкою. В важкодоступні місця грунтовка наноситься пензликом. На всю основну поверхню - валиком. Дайте грунтовці повністю просохнути.
5
Білити стеля можна як крейдяним, так і вапняним розчинами. Для приготування крейдового розчину необхідно змішати 3 кг крейди, 60 г господарського мила, 15 г синьки, 90 г столярного клею. Для приготування вапняного розчину викладіть подрібнену гашене вапно в ємність і залийте холодною водою в пропорції 1: 3. Додайте 50 г кухонної солі і ретельно перемішайте масу. Наносити таку побілку рекомендується на зволожену поверхню стелі.
6
Нанесіть побілку на стеля , за допомогою валика. Дайте побілці просохнути, після цього нанесіть ще один шар. Слідкуйте за тим, щоб в приміщенні з сирої побілкою не було протягів. Також варто уникати прямих сонячних променів.
Зверніть увагу
При побілці білила необхідно регулярно помішувати.
Корисна порада
Плями іржі і патьоки можна прибрати зі стелі розчином мідного купоросу (50-100 гна літр води). Нанесіть розчин на забруднені місця. Змийте водой.Жірние плями зі стелі можна видалити за допомогою гарячого 2% розчину соди. Прикладіть чисту білу ганчірку, просочену розчином до плями і тримайте, поки воно не зникне. Після цього промийте плями водой.Засмоленние стелі можна відчистити 3% розчином соляної кислоти.