Як в'язати мітенки спицями.

Мітенки (або гловелетти) - актуальний аксесуар останнього часу, який особливо популярний серед молоді і гламурних красунь. Теплі рукавички без пальців зручні і красиві, при цьому вони чудово поєднуються з різними стилями одягу - від романтичного до спортивного. Якщо вибрати просту модель і нехитрий, але ефектний візерунок, зв'язати мітенки можна досить швидко.
Вам знадобиться
  • - 5 панчішних спиць;
  • - сантиметр;
  • - гачок;
  • - допоміжна спиця.
Інструкція
1
Спробуйте пов'язати гловелетти на панчішних спицях, як звичайну рукавицю - це дозволить вам обійтися без сполучних швів. Для прикраси лицьової поверхні виробу рекомендуються прості у виконанні, але ошатні рельєфи - коси. Елементи візерунка будуть вив'язувати лицьовими петлями на тлі виворітного гладі, зверху і знизу мітенки обрамити звичайна еластична гумка 1х1 (лицьова-виворітна).
2
Зв'яжіть зразок полотна з джгутом-кіскою. Так ви зможете розрахувати щільність свого в'язання та відкоригувати розмір виробу. Наберіть 18 петель (2 для кромок, по 4 виворітні праворуч і ліворуч коси і 8 на сам рельєф). Пров'яжіть в цій послідовності 10 рядів.
3
На 11 (особовому) ряду зробіть перехлест коси. Спочатку зніміть кромочную, пров'яжіть 4 виворітні петлі. Потім наступні 4 петлі перенесіть на допоміжну спицю і залиште перед роботою, інші 4 петлі - лицьові. Нанизати відкладені петлі з додатковою спиці на основну і вивяжіте з них нові лицьові петлі, далі працюйте по малюнку.
4
Зверніть увагу: на правій і лівій в'язаній мітенки перехльости ланок рельєфною коси повинні бути спрямовані в різні боки. На одному виробі ви будете робити візерунок за описом в кроці №4, на іншому - при переплетенні джгута розташовуйте зняті петлі за роботою.
5
Починайте в'язання мітенки з гумки верху. Обмірте охоплення передпліччя і наберіть необхідну кількість петель згідно з розміром руки і щільності в'язання. Наприклад, у вас вийшло 36 петель; розподіліть їх на 4 панчішні спиці і в'яжіть круговими рядами. Робіть наступні чергування: 4 виворітні петлі і 8 лицьових; ще 4 виворітні; два десятка лицьових - вони складуть задню сторону рукавички без пальців.
6
Через кожен десяток рядів виконуйте палітурки коси на передній стороні виробу. Коли дійдете до основи великого пальця, зробіть отвір. Для цього закрийте 5 петель і довяжіте ряд до кінця згідно візерунку.
7
У подальшому колі наберіть над закритими дужками 5 повітряних петель: формуйте петельки з нитки і накидайте їх на робочу спицю.
8
Зробіть 10 рядів кругового полотна, після чого закінчите в'язання рукавички без пальців еластичною смужкою гумки 1х1. Закрийте петлі останнього ряду і сховайте обрізок робочої пряжі. По периметру отвори для великого пальця зробіть гачком 3-4 кругових ряду стовпчиками без накиду. Це додасть виробу закінченість.
Зверніть увагу
Мітенки повинні щільно охоплювати передпліччя, щоб не сповзати з нього під час руху рукою. У процесі роботи робіть контрольні примірки недов'язаний вироби, щоб не помилитися в розмірі.
Корисна порада
Готові мітенки виперіть рідким миючим засобом для вовни і покладіть сохнути на рівну горизонтальну поверхню.