Як порахувати транспортні витрати.

За отриманий прибуток підприємство виплачує податок. Транспортні витрати віднімаються з суми податку, тому, щоб не залишитися в збитку, все витрати повинні бути ретельно розраховані і документально зафіксовані.
Вам знадобиться
  • - документи, що підтверджують транспортні витрати.
Інструкція
1
Відповідно з Податковим кодексом РФ, всі підприємства мають можливість самостійно вирішувати, яким чином враховувати транспортні витрати . Існують три варіанти. Перший - віднести витрати до непрямих витрат і зробити списання всієї суми за один раз, другий варіант - включити витрати у вартість товару, і третій варіант - вважати витрати прямими і списувати їх з прибутку.
2
Прямі транспортні витрати , пов'язані з наявністю залишків на складі нереалізованих товарів, визначайте згідно середнім відсотком і переводите залишок по видатках на наступний податковий розрахунковий період. Для цього визначте суму прямих витрат на початок розрахункового періоду, відніміть її від витрат на кінець розрахункового періоду.
3
Списання ви можете зробити тільки в тому випадку, якщо підтвердіть транспортні витрати документально. Якщо вартість транспортних послуг включена у вартість товару, окремим рядком додатково вказуйте транспортні витрати .
4
Зберігайте всі дорожні листи уніфікованої форми №4-П і №4-С, до кожного приколюйте чеки, що підтверджують витрати на паливно-мастильні матеріали. Наприкінці розрахункового періоду складіть всі витрати , приплюсуйте витрати на транспорт, оформлений договором на надання послуг. Отриманий результат відніміть від прибутку підприємства.
5
Якщо ви відразу не надасте в територіальний орган Федеральної податкової служби підтверджуючі документи ваших витрат, вам нарахують ПДВ по загальній базі без урахування витрат. У подальшому вам доведеться оформляти повернення переплачених сум або переносити їх на наступний податковий розрахунковий період.
6
При втраті документів, що підтверджують транспортні витрати , довести їх ви не зможете, тому податок буде нарахований на всю суму без обліку прибутку та витрат підприємства.