Як з листочка виростити фіалку.

Розмноження фіалки відбувається листовими живцями або ж діленням куща. Багатьом новачкам може здатися, що виростити рослину з листочка дуже складно і для цього потрібно володіти певними навичками та знаннями. Насправді ж, якщо з держаком акуратно поводитися і все зробити правильно, з укоріненням фіалки не повинно виникнути проблем.
Вам знадобиться
 • - лист фіалки;
 • - спеціальний грунт;
 • - розпушувачі;
 • - керамзит;
 • - невеликий горщик;
 • - ніж.
Інструкція
1
Вибрати найбільш відповідний листочок з другого чи третього ряду. Брати самі верхні або нижні листки не рекомендується, так як вони більш слабкі і можуть не дати потомство. Трохи укоротите ніжку держака, зробивши зріз ножем під кутом 45 градусів.
2
вкоренилися листової держак можна двома способами: поставити його в воду або посадити відразу в землю. Обидва методи мають свої переваги і недоліки.
3
Перший способНаполніте невелику баночку з вузьким горлечком кип'яченою водою. Ні в якому разі для вкорінення не використовуйте кришталевий посуд, так як живці в ній швидко загнивають. Помістіть лист в воду на 2 сантиметри, при цьому залишивши його в підвішеному стані. Слідкуйте за тим, щоб «підошва» держака не впирається в дно. Поставте ємність з майбутньою фіалкою в тепле і освітлене місце, тільки стежте, щоб на рослину не потрапляли прямі сонячні промені.
4
Через два чи три тижні ви побачите, що у вашого держака з'явилися корінці, отже, настав час посадити фіалку в горщик. Приготуйте посадкову суміш. В якості основи візьміть спеціальний грунт, призначений для фіалок, і додайте до нього сфагнум, великий річковий пісок, перліт, подрібнений болотний мох і вермикуліт. Співвідношення розпушувачів та основи має бути 1: 1.
5
Акуратно візьміть держак, надайте йому похиле положення (десь 35-50 градусів), розправте корінці по поверхні ґрунту та засипте їх землею, створивши шар не більше 2 сантиметрів. Зволожите ґрунт за допомогою розпилювача і поставте рослину в призначене для нього місце.
6
Спосіб второйПодготовьте ємність і грунт. Виконайте в горщику пару дренажних отворів і насипте невеликий шар керамзиту на дно. Поверх дренажу насипте злегка вологий і теплий грунт, трохи його утрамбувавши. Зробіть в грунті невелике заглиблення (близько 1,5 см) і встановіть туди листочок, не забувши його нахилити. Акуратно присипте землею і зволожите грунт, тільки не переборщіть, інакше держак почне гнити.
Вирощування фіалок з листових живців є, мабуть, самим простим способом їх розмноження. На відміну від вирощування багатьох екзотичних рослин, процес вкорінення живців фіалки не пов'язаний з додатковими складнощами і, слідуючи декільком простим радам, ви можете отримати з листа цілком життєздатне молода рослина.
Вам знадобиться
 • - лист фіалки;
 • - невелика місткість з темного скла;
 • - деревне вугілля;
 • - керамзит або будь-який інший дренаж;
 • - листова земля;
 • - верховий торф;
 • - сфагнум.
Інструкція
1
Для живцювання виберіть здоровий лист з другого чи третього ряду, якщо рахувати від нижньої частини розетки. Листовий держак повинен бути міцним, зеленим, без ознак засихання або гнілі.Отделіте лист від розетки і обріжте держак гострим ножем під кутом у сорок п'ять градусів. Зріз живця повинен злегка підсохнути, для цього залиште його на повітрі на півгодини.
2
Найчастіше листові живці укорінюють у воді. Щоб це зробити, візьміть темну скляну ємність з вузьким горлечком, наповніть її кип'яченою або відстояною водою кімнатної температури і поставте туди держак. Ємність з держаком слід тримати в освітленому місці, але уникати потрапляння на лист прямих сонячних променів.
3
Час від часу перевіряйте стан держака. Якщо він почав підгнивати, обріжте його знову, підсушіть зріз протягом сорока хвилин, загорнувши листову пластинку у вологу тканину, і обробіть місце зрізу деревним вугіллям. Після цього держак знову можна ставити в чисту воду.Следіте за рівнем води. Якщо він знизився, підлити в ємність кип'яченої води кімнатної температури.
4
Держак слід висаджувати в грунтову суміш, коли у нього з'являться корінці завдовжки сантиметр - півтора. Деякі квітникарі вважають за краще тримати лист у воді до появи молодої листової розетки біля основи черешка, але при цьому існує небезпека, що частина держака і молодого листя встигне подгніть.Для приготування посадкової суміші візьміть дві частини листової землі, одну частину верхового торфу і дві частини сфагнума. Для посадки живця підійде невелика місткість начебто пластикового стаканчика з набору одноразового посуду. Виконайте в дні стаканчика отвір і насипте на дно керамзит. Зверху викладіть добре перемішану і зволожену ґрунтову суміш і посадіть вкоріненого живця на глибину не більше одного сантиметра. Поливайте вкоріненого живця водою кімнатної температури. Можете накрити ємність з держаком прозорою скляною банкою або пластиковим пакетом.
5
Коли біля основи черешка з'являться молоді листові розетки діаметром чотири - п'ять сантиметрів, обережно вийміть рослина з стаканчика, відокремте поросль і розсадите по окремих горщиках.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yH61aD7e1TA
Зверніть увагу
Вирощування фіалки з листа. На всіх етапах. В якості горщиків можна використовувати пластикову тару з під молочних продуктів. Пересадите фіалку разом з грудкою землі в горщик, більший діаметром на 1-1,5 см. Вниз і по краях додайте землю "Сенполія". Можна зробити цю землю самому: - 2 частини листової землі - 1 частина луговий землі - 1,5 частини хвойної землі - 1 частина піску - 1 чайна ложка товченого вугілля на 300 грам землі.
Корисна порада
Як виростити фіалку з листа. Вкорочувати черешок * листа фіалки має сенс у будь-якому випадку. Лист з укороченим черешком буде досить стійко триматися в субстраті і не доведеться застосовувати різні «підтримують» засоби типу шматочка пінопласту та ін .. Довжина черешка листа ніяким чином не впливає ні на приживлюваність листочка фіалки, ні на кількість діток. Тепличка з підручних засобів. Розглянемо два способи вирощування фіалки з листочка.