Як поводитися в Європі.

В Європу вирушають відпочивати чимало людей. Хтось з бажання помандрувати і оглянути визначні пам'ятки, хтось хоче подивитися, як живуть люди в різних країнах, а хтось - просто добре відпочити і розважитися. У будь-якому випадку, при подібній поїздці ви потрапляєте в інший світ, до людей, про традиції та звичаї яких майже нічого не знаєте. А оскільки вам неодмінно доведеться з ними спілкуватися, не зайвим буде знати, як слід поводитися.
Інструкція
1
Вирішивши для себе, в які країни ви поїдете, не полінуйтеся що-небудь про них почитати. Опис історії, пам'яток, цікавих природних об'єктів, а також звичаїв і вдач людей ви легко знайдете в газетних і журнальних статтях, численних книгах, а також в інтернеті. Там же зустрінете і чимало відгуків людей, що побували в тій чи іншій країні і описують конкретні ситуації, в яких їм довелося побувати. Ця інформація для вашої подорожі вам може дуже стати в нагоді.
2
Не полінуйтеся вивчити кілька загальновживаних слів на тих мовах, з якими вам доведеться зіткнутися у своїй подорожі. Такі слова, як «здрастуйте», «дякую», «будь ласка» і т.п. розташують до вас людей, ви справите враження ввічливого і допитливого людини. Щоб ви могли відчувати себе комфортніше і впевненіше, захопіть з собою невеликі розмовники. Тільки коли будете спілкуватися з вашими співрозмовниками, не тримайте своє обличчя напруженим і не забувайте посміхатися.
3
В той же час, краще не показувати свої емоції на людях. Це допустимо, наприклад, в Італії. Але в більшості європейських країн живуть стримані і приховані для незнайомців люди. І ваші емоції можуть бути сприйняті, як поганий тон. Тим більше, у спілкуванні не здумайте дозволити собі які-небудь шпильки, сарказм і двозначності. Це взагалі може призвести не тільки до припинення спілкування, але і більш великих неприємностей.
4
Намагайтеся бути ввічливими. Це у великій пошані в європейських країнах. Вітайтеся з касирами, офіціантами, водіями в автобусах, з людьми в ліфті. Якщо допустили незручність, вибачайтеся. Притримуйте двері для людини, яка йде слідом за вами, поступайтеся місцем у транспорті тому, хто цього потребує. Всі ці правила етикету існують і в Росії, але в Європі їх прийнято ще й виконувати.
5
При спілкуванні намагайтеся уникати розмов про вік, політиці і релігії, а також краще не говорити про футбольні уподобання, особливо якщо ваші зі співрозмовником смаки надто відрізняються.
6
Майже у всіх європейських країнах до людини звертаються на «ви». Спочатку вимовляють загальновживане слово «пан» або «пані», «гер» або «фрау», «сер» або «леді» і т.п., потім йде прізвище. Часто називають і титул людини, якщо ви його знаєте, наприклад, «професор», «доктор» і т.д. Також прийняті рукостискання - це обов'язковий елемент взаємин.
7
Майте на увазі, що на ваше запитання «Як ся маєте?», В Іспанії, Франції чи Італії вам дадуть відповідь, як правило, «добре» або «відмінно». А от у Німеччині почнуть докладно перераховувати всі проблеми з роботою, здоров'ям, дітьми і т.д. Так що формально, якщо ви не дуже хочете почути докладний звіт, краще це питання не задавати.
8
У більшості країн Європи хорошим тоном є пунктуальність. Якщо ви домовилися про зустріч, значить, повинні прийти, причому вчасно. У випадку, якщо з якоїсь причини цього зробити не зможете, попередьте заздалегідь і обов'язково вибачитеся.
9
Пам'ятайте, що ви перебуваєте в чужій країні в гостях, а пристойні гості не поводяться шумно і по-хамськи і ставляться з повагою до приймаючої сторони. У більшості європейських держав вас можуть оштрафувати за кинутий повз урну сміття або за перехід дороги в недозволеному місці. Заборонено палити в місцях скупчення людей. Якщо ви любите фотографувати, то майте на увазі, що не слід знімати військові об'єкти і поліцейських, а наводити камеру на місцевого жителя можна тільки з його згоди.
10
І, нарешті, ви повинні знати, що всі великі міста, вокзали та торговельні центри, в тому числі і в Європі, привертають шахраїв і злодіїв. Тому намагайтеся зберігати свої гроші та документи так, щоб вони не стали легкою здобиччю нечистих на руку людей. І краще не відвідуйте сумнівні райони міст і не ходите невідомо де у вечірній час. І тоді ніщо не затьмарить ваші враження про Європу.