Як почистити чайник.

Важко уявити сучасну кухню без електричного або самого звичайного чайника . Яким би способом не нагрівалася вода в ньому, рано чи пізно кожного з них осягає один і той же нещастя. На внутрішніх стінках чайника відкладається бурий наліт, який обов'язково потрібно видаляти.
Вам знадобиться
  • - Чайник
  • - Лимонна або оцтова кислота
  • - Сода
Інструкція
1
У продажу існують спеціальні суміші для видалення накипу з чайника , але до чого витрачатися даремно. Просто візьміть одного разу пакетик такої суміші в руки і почитайте уважно її складу. Ви будете вражені тим, що нічого надприродного там не знайдете. Головним інгредієнтом таких сумішей є звичайнісінька лимонна кислота.
2
Будь-яка вода, крім дистильованої, має в своєму складі певний відсоток мінеральних солей. Чим вищий цей відсоток, тим жорсткіше буде вважати вода. Пом'якшити її можна звичайним кип'ятінням. Солі з води випадають у вигляді осаду, але діватися з чайника їм нікуди, от вони й осідають на його внутрішній поверхні щільним шаром.
3
Цей шар ви навряд чи зумієте видалити при звичайному митті чайника . Спроби зішкребти його ножем можуть безповоротно зіпсувати чайник, тому потрібно діяти інакше. Солі - це хімічні відкладення, впливати на них, тому, потрібно теж хімічним шляхом.
4
Налийте в чайник води, додайте в нього столову ложку лимонної кислоти. Через брак такої можна взяти і оцтову кислоту, але тоді доведеться позбавлятися ще й від специфічного оцтового запаху. Закип'ятіть чайник, дайте йому покипіти. Щоб не допустити автоматичного відключення чайника , відкрийте його кришку. Через 5-10 хвилин вимкніть воду, але не виливайте відразу, остигаючи, вона продовжить впливати на накип.
5
Якщо накипу було небагато, такий одноразової обробки цілком достатньо. Якщо ж стінки все ще вкриті нальотом, нанесіть на вологу губку трохи соди, розітріть її по стінках. Знову залийте чайник кислою водою і прокип'ятіть його ще раз.
6
Навіть сама непіддатлива кірка відпаде під впливом реакції між кислотою і содою. Не забудьте ретельно прополоскати чайник після чистки. Першу закип'ятила воду краще теж злити в раковину. Намагайтеся чистити ваш чайник хоча б раз на кілька місяців.
Корисна порада
Якщо у вас немає лимонної кислоти, замініть її свіжим лимоном