Як виростити хробаків. Як виростити дощових черв'яків.

Перед відправкою на риболовлю, маючи гарне місце лову і відмінні снасті, не варто забувати про насадки. Серед найвідоміших і улюблених рибами насадок є звичайні дощові черв'яки, з яких виділяють червоних гнойових, білих земляних та вишневих дощовика. А от як же бути в холодну пору року? Виростити черв'яків можна в домашніх умовах без особливих труднощів.
Вам знадобиться
  • - черв'яки;
  • - дерев'яний ящик;
  • - гній;
  • - темна дихаюча тканина;
  • - побутові відходи;
  • - торф;
  • - харчові відходи;
  • - лійка.
Інструкція
1
Підійдіть до покупки дощового черв'яка та підготовці компосту досить серйозно. Черв'яків бажано купувати разом з субстратом в спеціалізованому магазині. Вони повинні бути яскравого червоного кольору і активно рухатися. Перед тим як купити дощових черв'яків , заздалегідь підготуйте для них місце. Для цього використовуйте досить місткий дерев'яний ящик з кришкою, розмістіть його на утепленому балконі або в самому прохолодному місці квартири. Оптимальна температура для утримання черв'яків 15-21 градус.
2
В якості поживного субстрату, який є відмінним сировиною для вирощування черв'яків , можна використовувати гній тварин, витриманий на фермі протягом шести місяців (але не більше двох років, так як в такому гної вже немає поживних речовин для черв'яків ). Але врахуйте, що використовувати свіжий гній категорично забороняється, черви в ньому загинуть.
3
Куплених черв'яків заселите в ящик разом з поживним субстратом, розподіліть рівномірно по поверхні. Ці безхребетні категорично не переносять сонячне і яскраве світло, тому закрийте ящик темним матеріалом, який пропускає повітря (в іншому випадку черв'яки можуть задихнутися).
4
Намагайтеся підтримувати оптимальну температуру субстрату, догляд зводиться до поливу біогумусу і розпушування. Черви вельми чутливі до зниження вологості, здійснюйте полив попередньо відстояною водою (температура 20-24 градуса) з лійки з дрібними отворами. Ступінь вологості можна визначити наступним способом: наберіть трохи субстрату в долоню і стисніть в кулаці. Якщо при цьому злегка виступає волога між пальцями, вологість достатня. Якщо випливають краплі - субстрат перезволожений.
5
Через кілька днів після заселення черв'яків зробіть першу підгодівлю. Для цього візьміть стару заварку, очищення овочів, які не молочні каші або зіпсовані варені овочі, подрібніть і розкладіть по поверхні субстрату (шар повинен становити 3-5 сантиметрів). Через два-три тижні знову зробіть підгодівлю, але вже шаром 5-7 сантиметрів. Два рази на тиждень рихлите землю на глибину залягання черв'яків , так як вони потребують кисню.
Корисна порада
Для вирощування в якості наживки краще підходить червоний каліфорнійський черв'як, виповзок і місцевий гнойовий черв'як. До речі, біогумус, що виробляється хробаками, можна використовувати як добриво для розсади або кімнатних рослин.