Як швидко зв'язати бере. Як зв'язати дитячий бере спицями.

Класичні берети періодично сходять з модних подіумів і знову повертаються на них. У сезоні весна-2012 цей елегантний головний убір є одним з головних актуальних трендів. Традиційне виріб круглої форми можна виконати різними способами, з яких один з найпростіших - робота на кругових спицях. Щоб швидко зв'язати бере, рекомендується віддати перевагу трикотажного полотна з великими петлями.
Вам знадобиться
  • - кругові спиці №№5 і 6;
  • - товста пряжа;
  • - гачок;
  • - сантиметр;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Підберіть товсту декоративну пряжу і освойте велику в'язку на кругових спицях №№ 5 і 6. Це прискорить в'язання берета, при цьому ви отримаєте надзвичайно актуальний головний убір - видима фактура самовязанного трикотажу не втрачає своєї популярності.
2
Виконуйте основну деталь вироби простий лицьовій або виворітного гладдю - більш складний опуклий рельєф на товстих спицях буде виглядати досить грубо. Робота потребують особливої акуратності, тому намагайтеся виконувати полотно з петлями однакового розміру.
3
Виміряйте сантиметром окружність голови, орієнтуючись на центральну лінію чола. Зв'яжіть гумку відповідної довжини, послідовно чергуючи 3 виворітні і 3 лицьові петлі. В результаті у вас вийде замкнута смужка - ободок головного убору.
4
Щоб не помилитися у розмірі вироби, зробіть контрольну примірку і тільки після цього приступайте до подальшої роботи.
5
Перейдіть на робочі спиці більшого розміру (з №5 на №6). Тепер вам слід поступово розширити кругове полотно, щоб сформувати класичну форму круглого дна головного убору.
6
Починайте в'язати бере лицьовій гладдю, і вже в першому круговому ряду після обідка-гумки здійсните рівномірні надбавки. Для цього розділіть в'язання на однакові ділянки, після чого на кордоні кожного відрізка вивяжіте по одній додатковій петлі.
7
Вводите спицю під поперечну нитку між сусідніми нитяними дужками і протягує нову петлю. Всього ви повинні додати таким чином 27-30 петель. Залежно від необхідного обсягу головного убору, кількість додаткових петель можна збільшити або зменшити на свій розсуд.
8
Пров'яжіть 38-40 рядів кругового полотна, після чого починайте стягувати верх виробу. Робіть поступові убавленія. В одному ряду, а потім - через 4 кола виведіть з роботи по 40 петель. Робіть це, спільно пров'язуючи лицьовій пару сусідніх петель на рівних ділянках ряду.
9
Зробіть 4 кола без убавленій, потім знову приберіть протягом одного ряду два десятки петель.
10
Решта відкриті петлі вироби міцно стягніть ниткою, обріжте пряжу і залиште «хвостик» довжиною 8-10 см. Протягнете його за допомогою гачка на виворітну сторону готового виїзного берета. Для кращої фіксації сформуйте на кінці великий вузол.