Як налаштувати витримку. Як виставляти діафрагму і витримку на портрет.

Людина, фотографуються в автоматичному режимі, мало замислюється про такі поняття, як діафрагма, витримка або експозиція. Це йому і ні до чого. Камера сама автоматично виставляє параметри зйомки, спираючись на автоматичні виміри. Але автоматика часто помиляється, і настає момент, коли фотолюбителеві доводиться брати в свої руки управління діафрагмою і витримкою.
Вам знадобиться
  • - Фотоапарат з ручними настройками
  • - Сюжет для зйомки
Інструкція
1
Не всі розуміють, що ховається за фотографічними термінами. Грубо кажучи, витримкою можна позначити кількість часу, протягом якого потік світла впливає на плівку або матрицю фотоапарата, запам'ятовуючи що знімається картинку.
2
При одних і тих же умовах коротка витримка пропустить менше світла, знімок буде темніше і навпаки. Чим швидше рухається об'єкт, що знімається, тим коротше повинна бути витримка, в іншому випадку на кадрі у вас з'являться розмитості по ходу руху моделі.
3
Довгі ж витримки потрібні для зйомок в темних умовах, наприклад при фотографуванні нічних і вечірніх пейзажів. Іноді камері потрібно до декількох хвилин, щоб вловити достатня кількість світла, тому не думайте, що фотоапарат зіпсувався, коли при нічній зйомці затвор клацне лише один раз, відкрившись. Через якийсь час пролунає і закривається клацання. Єдине, що потрібно від вас в цей момент, це забезпечення абсолютної стабільності камері. Тому знімайте краще зі штатива за допомогою дистанційного керування. Навіть невелике тремтіння рук або струс камери від натискання кнопки пальцем здатні збити картинку, зробити її розмитою.
4
Якщо ви виставляєте параметри витримки вручну, то знайте, що загальноприйнятої одиницею виміру при цьому є частки секунди. 1/10 секунди триває набагато довше, ніж 1/100. Яка саме витримка вам потрібна при тих чи інших умовах, ви зможете визначати самостійно після серії експериментальних знімків. Можна прочитати скільки завгодно підручників, але поки ви на власному досвіді зрозумієте принцип вибору витримки в залежності від освітлення і обраної діафрагми, у вас навряд чи будуть виходити шедеври.
5
Оперуючи витримкою, можна створювати фотографії зі спецефектами одній тільки камерою без допомоги фотошопа. Наприклад, так званий ефект проводки. Найпростішим прикладом його може служити фотографія, на якій, машина рухається по дорозі, залишаючись у фокусі, а простір за нею розмивається, створюючи ефект руху в кадрі, роблячи знімок динамічним. Просто виберіть велику витримку 1/10 або навіть 1/3 секунди, сфокусуйтеся на автомобілі, не припиняючи стежити камерою за об'єктом, натисніть кнопку фотоапарата. У вас повинен вийти дуже красивий ефект змазування простору з чітким об'єктом на його фоні. Довга витримка зробила можливим цей цікавий ефект.
Корисна порада
Чим довше триває витримка, тим більше простору на знімку потрапить в зону ГРИП (глибина різкості зображуваного простору)
Налаштування експозиції необхідна для отримання якісних фотозображень. При використанні непрофесійних камер є можливість використовувати тільки автоматичний режим експозиції. Програмована автоматична експозиція дещо розширює можливості настройки. Складніші варіанти настройки - сценічні, пріоритети діафрагми і витримки, а також ручна експозиція.
Вам знадобиться
  • цифрова фотокамера високого класу
Інструкція
1
Для отримання усередненого значення експозиції встановіть автоматичний режим, в цьому випадку автоматика самостійно регулює витримку і діафрагму. Причому, спочатку встановлюється діафрагма, і по цьому значенню прогоняются все витримки, якщо якість, яка вимірює автоматика незадовільно, діафрагма міняється на нове значення і так далі. Даний режим не дасть дуже високої якості, особливо при роботі з рухомими об'єктами. Але він дозволить також уникнути і грубих помилок при зйомці.
2
Для більш високої якості використовуйте програмовану експозицію . В цьому випадку, при слабкому освітленні, програма змушує працювати фотоапарат в режимі «приміщення», збільшуючи експозицію . При яскравому світлі працює програма «вулиця», і час експозиції збільшується. Виходячи з цього, автоматично вибирається витримка експозиції і діафрагма.
3
Для зйомки динамічних подій, наприклад, спортивних змагань, використовуйте програмне забезпечення «сценічні режими». Це програмне забезпечення доступне лише в висококласних камерах. При цьому фотоапарат автоматично налаштовується на мінімальну витримку, і, відповідно, максимальну діафрагму.
4
При регулюванні якості зйомки і використовуйте пріоритетні режими. При ручній установці діафрагми (пріоритет діафрагми), апарат самостійно підбирає витримку, це дозволяє ефективно контролювати глибину різкості. При ручній установці витримки (пріоритет витримки), апарат регулює діафрагму. Цей режим добре підходить для зйомки динамічних подій, а також при часто мінливих умовах освітлення.
5
Якщо дозволяє камера, для точного налаштування використовуйте ручну експозицію . При цьому і діафрагма, і витримка встановлюються вручну. Для поліпшення результату використовуйте фотометр, який виміряє освітленість і видасть прийнятні значення витримки і діафрагми.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xYZ0uVjdzxc