Як мити британську кішку.

Не варто купати кішок занадто часто, оскільки природа нагородила їх відмінним інструментом для підтримки власної чистоти. Крім того, при митті шерсть тварини на деякий час позбавляється природного захисту. Самі ж кішки, за дуже рідкісним винятком, задоволення від купання не відчувають. Тим не менш, мити британську кішку необхідно.
Вам знадобиться
  • - гумовий килимок;
  • - шампунь для кішок;
  • - шампунь відтінку для тварин;
  • - 2-3 рушники;
  • - безшумний фен;
  • - пудра для груминга.
Інструкція
1
Британську кішку слід мити не рідше ніж один раз на 3 місяці. Светлоокрашенних тварин миють частіше, ніж темних. Не використовуйте шампуні для людей, оскільки рівень РН у людей і кішок різний - можуть постраждати шкіра і шерсть тварини. Придбайте спеціальні засоби на основі морських водоростей і лікарських трав.
2
Мити кішку можна в раковині або в тазику, але краще використовувати ванну. У цьому випадку у вас більше шансів уберегтися від укусів і подряпин. Обов'язково покладіть на дно ванни гумовий килимок, за який кішка зможе триматися кігтями. Заздалегідь включите душ. Напір струменя повинен бути середнім, температура не вище 40 градусів. Налийте невелику кількість води.
3
Плавно опустіть кішку у ванну. Притримуючи за плечі, змочіть шерсть - спочатку спинку, потім боки, хвіст і задні лапи, а потім живіт, груди і комірцеву зону. Голову кішці мити не треба. Слідкуйте, щоб вода і шампунь не потрапляли їй в очі і вуха. Намильте шерсть в тому ж порядку, в якому ви її змочували. Не наносіть багато шампуню, оскільки вам буде важко його змити.
4
Мити кішку слід 2 рази. При вторинному миття використовуйте спеціальні відтінків шампуні для тварин, які підходять за кольором до фарбування вашого вихованця. Потримайте його 2-3 хвилини, а потім змийте. Гарненько промийте шерсть тварини, сполосніть спеціальним котячим ополаскивателем або слабким розчином оцту.
5
Загорніть кішку в рушник і перенесіть її на стіл. Протріть тварина. Британські кішки мають дуже щільний підшерсток, тому вам може знадобитися не одне, а два або три рушники. Процес сушіння можна прискорити за допомогою безшумного фена, який повинен бути включений заздалегідь. Це допоможе вашому вихованцеві швидше адаптуватися. Якщо тварина сильно злякано, і просушити його феном неможливо, скористайтеся спеціальною пудрою для груминга. Вона вбере воду і зробить шерсть шовковистою. Залишати кішку мокрою можна - вона може застудитися. Через кілька годин після купання обробіть шерсть тварини протеїновим спреєм.
Зверніть увагу
Тим не менш, іноді все ж доводиться кішку мити в екстрених випадках. Наприклад: якщо кіт повернувся з тижневого "загулу", і одного його пошарпаного або нахабного вигляду вистачає, щоб вимити гуляку з гігієнічних або педагогічних міркувань. Як помити кішку при виявленні зовнішніх паразитів?
Корисна порада
Чим слід мити кішку. Ні в якому разі не рекомендується мити свого вихованця шампунем призначеним для людей або звичайним милом. Це насамперед пов'язано з тим, що у кішки і людини абсолютно різний кислотно-лужний баланс шкіри або попросту PH. Кішку необхідно мити як мінімум два рази. Під час другого миття потрібно використовувати спеціальний шампунь відтінку або бальзам.