Як часто можна давати антибіотики. Як часто ви приймаєте антибіотики.

Антибіотики внесли колосальний внесок у боротьбу з важкими бактеріальними інфекціями, ускладненнями після хвороб і поранень. Завдяки їм вдалося врятувати безліч людських життів. Може бути, саме тому далекі від медицини люди стали розглядати їх мало не як панацею від усіх хвороб. А адже антибіотики можна застосовувати далеко не завжди.
Інструкція
1
Антибіотики , як будь-який лікарський засіб, мають протипоказання. Крім того, препарати згубно діють на мікрофлору кишечника. Тому застосовуйте їх тільки за призначенням лікаря, строго дотримуючи його рекомендації.
2
Як часто приймати антибіотики? Відповідь на це питання залежить від безлічі факторів: виду антибіотика, характеру і тяжкості захворювання, загального стану здоров'я, прийому інших ліків і т.д. Частоту прийому встановить ваш лікуючий лікар.
3
Для того, щоб антибактеріальну дію виразилося максимально ефективно, необхідно, щоб під час усього періоду лікування в організмі підтримувалася достатня концентрація препарату. Приймайте антибіотик стільки разів на день, скільки вказано лікуючим лікарем. Або, якщо з якоїсь причини ви приймаєте його без призначення лікаря - скільки вказано в анотації.
4
Намагайтеся приймати антибіотик (у вигляді таблеток або ін'єкцій) з такою частотою, щоб між прийомами проходило однакову кількість годин. Наприклад, якщо вказано приймати препарат двічі на добу - о 8-00 і 20-00, або в 9-00 і 21-00. Це дуже важливо. Зрозуміло, можна прийняти таблетку або зробити укол з невеликим відхиленням від графіка (в межах, скажімо, 15-20 хвилин), але краще все-таки дотримуватися точність. В іншому випадку концентрація антибіотика в організмі може впасти до рівня, нижче допустимого.
5
Не слід повторювати характерну помилку багатьох пацієнтів, що лікуються не в умовах стаціонару, а у себе вдома. При помітному поліпшенні самопочуття, вони починають приймати антибіотик рідше або зовсім припиняють прийом: навіщо зайві таблетки або уколи, адже справа явно пішло на поправку. В результаті інфекція, не до кінця пригнічена антибіотиком, може знову поширитися по організму. Пам'ятайте: самолікування неприпустимо. Скоротити тривалість лікування антибіотиком можна тільки за рекомендацією лікаря.
6
Якщо вам призначили антибіотики, а ви вже приймаєте інші лікарські препарати, обов'язково обговоріть це питання з лікарем. Можливо, від деяких препаратів доведеться тимчасово відмовитися або рознести графік їх прийому, щоб вони не поєднувалися з антибіотиками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QfwqKX05i-c