Як наносити фінішну шпаклівку.

Фінішна шпаклівка дозволить підвищити якість подальшої декоративної обробки і дозволить створити в приміщенні сприятливий клімат, що зумовлено екологічно нешкідливими властивостями входить до її складу гіпсу.
Вам знадобиться
  • - ємність для приготування розчину
  • - вода
  • - електродриль
  • - насадка-міксер
  • - шпателі
  • - грунтовка
  • - брусок для шліфування
Інструкція
1
Підготуйте поверхню стін до нанесення фінішної шпаклівки. Візьміть шліфувальний брусок, заправте в нього сітку і обробіть всі стіни і кути. Потім заґрунтуйте поверхні. Наносите грунтувальний розчин за допомогою кисті або валика. Дайте стінам добре просохнути.
2
Приготуйте шпаклівку . Керуючись інструкцією виробника, налийте воду в ємність. Додайте суміш. Встановіть на електродриль насадку-міксер і приготуйте Шпаклювальний розчин. Маса повинна вийти еластичною. Щоб якість покриття не погіршився, стежте за консистенцією розчину. Суміш не повинна бути настільки рідкої, щоб стікати зі шпателя, але і не бути дуже густий, оскільки з такою дуже важко працювати.
3
Шпателі для роботи повинні бути виконані з нержавіючої сталі. У праву руку візьміть широкий шпатель. Використовуйте його для нанесення і розтягування розчину по поверхні, а також видалення надлишок. В ліву руку - більш вузький інструмент, шириною не більше 100 мм. Також в якості основного шпателя зручно використовувати шведську затірку шириною від 500 до 600 мм. Її продуктивність і якість нанесеного шару значно вище, ніж у шпателя.
4
Нанесіть шпаклівку на основний інструмент за допомогою вузького шпателя. Почніть покривати стіну тонким шаром розчину від будь-якого верхнього кута. При нанесенні шару справа наліво розташовуйте верхню частину шпателя лівіше по відношенню до нижньої, при нанесенні зліва направо - правіше.
5
Утворилися напливи згладжуйте шпателем. Оптимально тримати його з нахилом 45 - 60 градусів до поверхні стіни. Зміна величини кута призведе до зміни товщини шару, що наноситься. Для шпаклювання кутів, утворених стелею і стінами, використовуйте кутовий шпатель спеціальної конструкції.
6
Після того як шпаклівка буде нанесена на стіни, залиште її висихати. Потім відшліфуйте поверхню Затири, встановивши в нього сітку з грубістю 120 одиниць. Обробіть кути за допомогою середньої по грубості абразивної губки. Після чергового нанесення грунтовки можна приступати до поклейки шпалер або фарбування.
Після зведення стіни починається процес штукатурки. Головна задача цього процесу - вирівнювання поверхні. За допомогою шпаклівки виправляють дрібні дефекти і вирівнюють нерівності великого обсягу. Витрата матеріалів залежить від їх типу та виду поверхні, яка піддасться обробці.
Вам знадобиться
  • Напрямні рейки, кельму, шпатель широкий, шпатель вузький, правило, рівень, ємність для приготування розчину, штукатурна суміш, гумові рукавички, міксер для будівельної суміші, грунтовка, шпаклівка, валик, ванночка для валика, кисть, драбина, сітка для шліфування.
Інструкція
1
Розведіть в приготовленої ємності штукатурну суміш, точно слідуючи додається виробником інструкції. Змішайте з допомогою міксера для будівельних сумішей. Суміш не повинна бути рідкою. Виставите строго по рівню напрямні маячки. Крайня найближча до вас грань повинна відходити від стіни на 15-30 мм. Кількість наносимой суміші для вирівнювання буде орієнтовано саме на цю відстань.
2
Нанесіть по напрямку зверху - вниз кілька начерків суміші. Зміцніть маячок. Виставляйте маячок правильно по рівню до того, як засохне суміш, на яку ви його приклеїли. За допомогою рівня перевірте горизонтальність установки маяка. У тих місцях, де потрібно, акуратно подгоните його по рівню.
3
Наступний маячок виставляйте так само, як попередній. Не забувайте, що накидається шар цементної суміші не повинен перевищувати 30 мм. В іншому випадку, шар штукатурки відвалиться цілим шматком через свою тяжкості.
4
Кут між основною і майбутньої стіною повинен бути рівний 90 градусам. Переконайтеся, що всі кути збігаються, встановіть черговий маячок. Перевірте його так само, за допомогою рівня, в двох напрямках. Після монтажу маячків закріпіть їх на поверхні стіни. Дайте суміші висохнути. Це займе близько 5 годин.
5
Коли суміш висохла, починайте штукатурити. Поверхня змочіть водою, щоб штукатурна суміш міцніше контактувала зі стіною. Накидають суміш кельмою на змочену стіну так, щоб вона заповнила собою всі тріщини і щілини. Рівень виступу над маячками - 2-3 мм.
6
Не даючи висохнути, розрівняйте суміш по поверхні. Вирівнюйте поверхню довгим і широким правилом знизу вгору. Акуратно наносите шпателем розчин, якщо його не вистачає. Продовжуйте доти, поки стіна не вирівняється. Оштукатуреній стіні необхідно 10 днів, щоб висохнути.
7
Перш ніж почати шпатлевать стіну, нанесіть за допомогою валика ґрунтовку. Вона запобіжить утворенню грибків та плісняви, проникаючи в найдрібніші пори покриття стіни, і забезпечить максимальне зчеплення шпаклівки зі стіною. Налийте ґрунтовку в спеціальну ванночку для валика. Занурюйте валик в поглиблення ванночки з ґрунтовкою, злегка притискаючи до плоскої поверхні ванночки, віджимайте надлишки. Наносите грунтовку рівномірно на всю поверхню. У важкодоступних місцях працюйте пензлем.
8
Після висихання грунтовки приступайте до шпатлювання. Починайте шпатлевать методом від кута - до середини. У праву руку візьміть широкий шпатель. Тримайте його подібно ракетці для гри в настільний теніс. В ліву руку - вузький шпатель. Вузьким шпателем набирайте з ємності шпаклівку і розтягуйте її на широкому шпателе. Широким шпателем проведіть по стіні, розтягуючи шпаклівку від кута праворуч - ліворуч. Потім зніміть за допомогою вузького шпателя надлишки шпаклівки - з широкого. Проведіть широким шпателем ще раз по тій ділянці, де щойно нанесли шпаклівку, знімаючи надлишки. Потім шпатлюйте ділянку вище, внахлест попереднього.
9
Коли розпочнете до шпатлювання середини стіни, використовуйте інший метод. Шпатлюйте знизу вгору, а надлишки знімайте зверху вниз, «малюючи» широким шпателем півкола. Після кожного такого руху знімайте шпаклівку з широкого шпателя.
10
Дайте шпаклівці висохнути. Зашкурити за допомогою спеціальної сітки для шліфування. Повторно заґрунтуйте поверхню стіни.
11
Виконайте другу шпаклівку. Наносите шпаклівку від кута в горизонтальному напрямку. Надлишки знімайте в цьому ж напрямку. При шпатлюванні середини стіни шпаклівку наносите справа наліво, а надлишки знімайте, рухаючись у протилежному напрямку. Дайте висохнути і можете приступати до наклеювання шпалер або фарбування стін.
Корисна порада
Будівельні суміші досить швидко схоплюються і міцно пристають до стінок використовуваної посуду. Щоб цього уникнути, викладіть стінки посуду поліетиленовою плівкою.