Як налаштувати ресівер.

Супутникова антена придбана, ресивер розпакований, і для того, щоб зануритися в достаток і різноманітність супутникових каналів телебачення залишається налаштувати ресівер.

Найбільш складна і тонка частина настройки - правильне і точне наведення антени на супутник. Справа в тому, що відхилення антени діаметром 90 см всього на 1 градус від оптимального напрямку призводить до ослаблення сигналу вдвічі, а інструменти, які використовуються для наведення антени, мають набагато більш істотну погрішність. Це значить, що за приладами навести антену можна лише приблизно, а остаточну настройку слід здійснювати за фактичним рівнем одержуваного сигналу.

  1. Підключіть ресивер до телеприймач, налаштуйте телевізор так, щоб меню виявилося на екрані. Зробити налаштування буде неможливо без вказівки частоти гетеродина, так як на вхід ресивера надходить сигнал, рівний різниці частот сигналу супутника і гетеродина конвертера. Відкрийте пункт установки антени (Antenna Settings або Antenna Setup) і виставити частоту гетеродина.
  2. Відкрийте пункт пошуку каналів (Channel Search) і вказати параметри сигналу супутника, який в даній місцевості точно приймається. Шкали якості сигналу, що з'явилися на екрані, допоможуть в налаштуванні. Повертайте антену, поки шкала якості не покаже результат відмінний від нуля. Залишилося навести антену так, щоб сигнал досяг максимального значення, зафіксувати її положення і здійснити пошук каналів. Не завадить переконатися, що «спійманий» потрібний супутник, адже у різних супутників бувають співпадаючі по параметрам сигнали. Слідкуйте за рівнем сигналу при остаточному затягуванні болтів: ця операція небезпечна тим, що антену може відвести вбік.
  3. «Пошук» каналів насправді є не стільки пошуком, скільки завантаженням в пам'ять пристрою даних про параметри супутникових програм. Ці дані передаються в складі сигналу і повинні бути правильно розпізнані ресивером. Їх також можна ввести вручну (ручний пошук, Manual Search), що більш трудомістке, але зате надійно. Автоматично налаштувати ресівер найпростіше, але це може зайняти більше часу. Найбільш ефективним є мережевий пошук (Network Search), але не всі супутники його підтримують (НТВ + підтримує, а Ямал - ні).