Як намалювати структурну схему.

Структурна схема - графічне відображення системного підходу та аналізу в різних областях діяльності людини. На ній мають бути відображені основні функціональні частини розглянутого механізму, вироби, організації, описано їх призначення та визначено взаємозв'язки. Відкриваючи, наприклад, нове підприємство, спочатку необхідно намалювати структурну схему , яка буде відображати завдання, які вирішуються кожним підрозділом, і визначати порядок взаємодії між ними.
Інструкція
1
Продумайте, які підрозділи необхідні для нормального функціонування підприємства. Незалежно від виду економічної діяльності, крім керівника, необхідно окремо виділити структури, які займатимуться бухгалтерським обліком, роботою з персоналом, юридичним забезпеченням.
2
Відповідно до специфіки роботи підприємства, продумайте, які ще підрозділу необхідні. Якщо підприємство виробниче, то в його структурі повинні бути відділ постачання, виробничий відділ, відділ логістики, маркетингу, реклами, склад та ін. Склад підрозділів повинен враховувати всі ті функції, які забезпечать нормальний і безперебійний виробничий процес. Кожен підрозділ в графічному вигляді на схемі подайте у вигляді прямокутника.
3
Визначте ієрархічну підпорядкованість кожного підрозділу та відділу. Розташуйте їх на структурній схемі у вигляді піраміди. Її підставою є виробничі відділи, що приносять прибуток, і затратні відділи, які забезпечують нормальне і безперебійне функціонування виробничників. Продумайте горизонтальні взаємозв'язки між цими відділами. Виробничий ланцюжок відтворіть від моменту надходження сировини і матеріалів до моменту відвантаження вироблених виробів зі складу. Взаємозв'язку відображуватимете на схемі у вигляді стрілок.
4
Вершиною піраміди є керівництво підприємства, яке тісно взаємодіє з апаратом управління. Через цей апарат транслюються розпорядження директора - це називається вертикальні зв'язки. Вони відображають проходження керуючих сигналів від керівництва підприємства через менеджмент середньої ланки до безпосередніх виконавців. За допомогою вертикальних стрілок покажіть на схемі, яким чином і через які структури апарату управління ці керівні вказівки будуть надходити до основи виробничої піраміди.
5
Коли структурна схема буде готова, оформіть її в будь-якому графічному редакторі. Можете викреслити цю схему навіть в Word, використовуючи графічний режим.
Роботи з електричними мережами припускають наявність навичок поводження зі схемами з'єднань. Вміння читати і самостійно малювати схематичні зображення технічних систем необхідно як інженеру, так і монтажнику, який здійснює практичну наладку мереж. Полегшити роботу по викреслювання схеми можуть сучасні засоби обробки даних.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - принтер;
  • - редактор діаграм і блок-схем "MS Visio";
  • - стандарти Єдиної системи конструкторської документації.
Інструкція
1
Встановіть на комп'ютері прикладну програму "Microsoft Visio". Вона призначена для креслення блокових схем і подальшого редагування зображень в операційній системі Windows. Вибираючи тип редактора, орієнтуйтеся на свій досвід; для новачка досить стандартного формату програми, за наявності досвіду зручніше використовувати розширену професійну версію.
2
Вивчіть пристрій ланцюга, яку ви збираєтеся намалювати. Для накопичення досвіду можна спочатку виконати креслення умовної схеми установки харчування з довільним набором складових елементів. За стандартами, встановленими Єдиною системою конструкторської документації, електричні схеми виконуються в однолінійному зображенні.
3
Активуйте програму. Виберіть у меню «Файл» опцію «Створити документ». На панелі інструментів виділіть галочками пункти «Прив'язка», «Прив'язка до сітки». Це дозволить спростити процес викреслювання елементів схеми.
4
Налаштуйте параметри сторінки. Скористайтеся для цього командою «Налаштування» в меню «Файл». У вікні, виберіть формат майбутньої блок-схеми, а потім орієнтацію листа (книжкову або альбомну). Для виведення на друк зручно використовувати формати А3 або А4.
5
Встановіть масштаб зображення, взявши за одиницю виміру міліметри. На етапі освоєння програми кращим буде масштаб 1: 1. Натисніть кнопку "OK", щоб підтвердити вибір параметрів.
6
Перейдіть до меню «Відкрити», щоб отримати доступ до бібліотеки зразків (трафаретів). З набору основних написів перенесіть в полі креслення форму написи, рамку і додаткові графи на свій розсуд. Графи заповніть написами, що пояснюють принципову схему.
7
Відобразите в полі креслення схему електричного кола, використовуючи готові трафарети з наявного набору. При кресленні зображення можна використовувати також власні шаблони.
8
Для прискорення роботи використовуйте копіювання однотипних блоків схеми, переносячи їх в потрібні місця і коригуючи при необхідності. Для цього виділіть необхідний елемент або частину схеми цілком і перетягніть фрагмент маніпулятором в необхідне місце на блок-схемі.
9
По закінченні роботи збережіть намальовану схему під яким-небудь ім'ям. Тепер ви можете до неї повернутися для внесення змін, перевірки правильності виконання креслення або для роздрукування документа на принтері.