Як вишивати на светрах. вишивка на в'язаному виробі.

Красивий светр з об'ємними косами не вимагає додаткового прикраси. А вироби, виконані панчішної в'язкою, можна декорувати вишивкою з використанням різних швів - тамбурного, петельного, рококо.
Вам знадобиться
  • - голка з широким вушком, тонка голка;
  • - вовняні нитки різних кольорів;
  • - бісер, стеклярус, паєтки.
Інструкція
1
Петельний шов. З його допомогою можна створити різні кольорові мотиви, техніка його виконання багато в чому схожа з вишиванням хрестом, тому для роботи підійдуть готові схеми на розлініяної папері. Кожен стібок відповідає одній клітинці на схемі. Вставте нитку в голку, зав'яжіть вузлик. Простягніть нитку в підставу петельки на лицьовій стороні.
2
Введіть голку в підставу петлі верхнього ряду, знову виведіть нитку на лицьову сторону і закінчите стібок в тому місці, де почали вишивання. Робоча нитка повинна повністю повторити обриси вив'язати петлі. Таким же чином вишийте сусідню петлю, намагайтеся не перетягувати нитку. Щоб на виворітного стороні не було вузликів, використовуйте техніку закріплення нитки при вишиванні хрестом.
3
Тамбурний шов. Він дозволяє вишивати на в'язаних виробах малюнки з чітким контуром. Закріпіть нитку з вивороту, виведіть її на лицьову сторону. Покладіть нитка на виробі таким чином, щоб вона утворювала петлю, введіть голку в те місце, звідки починається нитка, піддіньте кілька переплетень в'язки, виведіть на лицьову сторону і підтягніть. У вас вийде петелька. Повторіть операцію.
4
Такі стежки можна прокладати не тільки уздовж вивязанних рядів, але і в інших напрямках. Для заповнення простору в межах бажаної області прокладете кілька паралельних доріжок. Таким же чином можна прокладати на в'язаних речах шов назад голкою. Намагайтеся не перетягувати нитку, щоб не деформувати виріб.
5
Шов рококо. Ця вишукана техніка вишивання дозволяє створити незвичайні квіткові візерунки. Закріпіть нитку, виведіть голку на лицьову сторону виробу. Введіть кінчик голки в отвір в'язки поруч з місцем початку роботи, відступите з виворітного боку кілька петель, виведіть кінчик на лицьову сторону, але не витягайте нитку. Кілька разів оповте голку робочої ниткою, притримуйте витки пальцями лівої руки. Акуратно підтягніть голку на лицьову сторону, стежте, щоб витки нитки не перекрутити.
6
Щоб зафіксувати отриману «букле», виведіть нитку на виворітну сторону. Розташуйте кілька таких стібків поруч, у вас вийде квіточка. Можна доповнити вишивку листочками, виконаними цим же способом. Для створення гілочок використовуйте шов назад голкою.
Корисна порада
Прикрасьте вишивку бісером, стеклярусом або паєтками.