Як вивчити мову програмування. Які мови програмування вчити хакеру.

Знання мови програмування корисно навіть у тому випадку, якщо ви не збираєтеся в майбутньому стати професійним програмістом. Навчившись програмувати, ви не тільки станете краще розбиратися в комп'ютерних технологіях, але і зможете самостійно створювати потрібні вам додатки.
Вам знадобиться
  • - середа програмування;
  • - довідкові матеріали.
Інструкція
1
Спочатку виберіть мову програмування, який ви будете вивчати. Підходьте до цього дуже відповідально, виходячи з тих завдань, які ви в майбутньому збираєтеся вирішувати. Наприклад, якщо ви хочете в максимально короткі терміни опанувати мову і навчитися писати прості програми, то найкращим вибором буде мова Delphi. Він досить розповсюджений, для нього існує зручна середу програмування Borland Delphi. Команди цього мови прості і інтуїтивно зрозумілі.
2
На Delphi можна писати найрізноманітніші програми, але більшість серйозних програмних продуктів написані на інших мови х - зокрема, на C ++. Варто відзначити, що ця мова дуже люблять хакери, так як з його допомогою можна створювати дуже маленькі програми розміром в декілька кілобайт. Мова C ++ універсальний, на ньому можна писати практично будь-які додатки. Для роботи з ним існує дві основні середовища розробки: Borland C ++ Builder і Microsoft Visual Studio. Остання середа дозволяє працювати і з мови ми C, C #, VB.
3
Мова програмування вибраний. Тепер скачайте для нього одну зі згаданих вище програмних середовищ. Це спеціальні програми, в яких ви будете створювати код ваших додатків. Слід зазначити, що продукти від Borland освоїти набагато простіше, ніж Visual Studio від Microsoft. Водночас, Visual Studio є більш універсальною програмою, що дозволяє програмувати на різних мови х.
4
Незалежно від того, яке середовище програмування ви виберете, подальші щаблі вивчення мови однакові. Перш за все, вам знадобляться різні довідники і книги по вибраному мови, що описують його синтаксис і правила програмування. Але не варто відразу заглиблюватися у вивчення літератури, освоїти мову набагато простіше на конкретних прикладах.
5
Знайдіть у мережі покрокові опису створення найпростіших програм на вибраному вами мовою. Це можуть бути текстові редактори, медіаплеєри, провідники і т.д. Повторюючи крок за кроком процес створення програми, ви познайомитеся як з можливостями програмного середовища, так і з правилами написання та компіляції програм.
6
Обов'язково привчіть себе до правильного стилю програмування. Створюючи програму, спочатку на листку паперу ретельно опрацювати алгоритм її роботи. Чим точніше буде алгоритм, тим простіше вам буде перевести його на мову коду. Під час написання коду не лінуйтеся вставляти коментарі, без них ви через пару місяців насилу зможете розібратися в исходнике власного додатка. Те, що зараз здається простим і ясним, з часом стане абсолютно незрозумілим. Коментарі допоможуть вам швидше розібратися в коді вашої програми.
7
Однією з помилок початківців програмістів є механічне заучування якихось програмних конструкцій без розуміння їх суті. Якщо вам щось незрозуміло, розбирайтеся, шукайте відповіді. Незрозумілі моменти мають властивість накопичуватися: чим їх більше, тим важче вам буде програмувати. Мало знати, що «ось це робиться ось так» - треба розуміти, чому застосований саме такий код і як він працює. Ви будете вправі сказати, що вмієте програмувати, коли зможете, взявши ручку і аркуш паперу, без звернення до довідників перевести якийсь алгоритм в програмний код.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5yBSRAdxSho