Як вивчити іспит за ніч. Як вивчити філософію.

Підготовка до іспиту у студентів рідко займає тиждень або два. Найчастіше молоді дівчата і хлопці залишають на заучування квитків кілька останніх днів перед іспитом. Але що робити, якщо до іспиту залишилася всього лише ніч? Головне - не опускати руки. Навіть такого невеликого терміну достатньо, щоб отримати позитивну запис у своїй заліковці.
Вам знадобиться
  • - екзаменаційні квитки,
  • - зошит і ручка,
  • - какао і шоколад.
Інструкція
1
Організуйте собі умови для навчання. Навряд чи у вас щось вийде, якщо сусіди по гуртожитку або квартирі будуть шуміти або навіть просто розмовляти. Новий матеріал найкраще засвоюється в тиші. А так як студенти рідко живуть про режимові і ложаться спати ввечері, домовтеся зі своїми друзями, щоб вони увійшли у ваше становище і створили тишу. Влаштуйтеся зручніше за письмовим столом. Подумайте, що може вам знадобитися. Покладіть все конспекти і підручники на відстані витягнутої руки, щоб не відволікатися на їх пошуки.
2
Систематизуйте свої записи. Щоб нова інформація укладалася по поличках і не плуталася, вчіть її НЕ врозкид, а по порядку. Вивчіть питання першого квитка, переходите до наступного. Не порушуйте порядок, щоб не заплутати самого себе.
3
Дозволяйте собі відпочити. Звичайно, одна ніч - це дуже мало часу. Але якщо ви будете сидіти над квитками безвідривно, то просто можете заплутатися, і до ранку в голові буде абсолютна каша, а це мало чим допоможе вам на іспиті. Робіть перерви, щоб випити чай або каву. А краще пийте какао з шоколадом. В них містяться елементи, що допомагають засвоєнню нової інформації.
4
закреслює ті номери квитків, які вже вивчили. Це має свій позитивний ефект. Ви будете бачити, що ні стоїте на місці. А закреслення чергового квитка дасть потрібну мотивацію продовжувати рухатися вперед. Пишіть шпаргалки. Навіть якщо іспит приймає дуже строгий викладач, і в інституті кажуть, що списати у нього неможливо, все одно зробіть шпаргалки. Навіть якщо ви дійсно ними не скористалися, це допоможе вам вивчити квиток. Так як в шпаргалках зазвичай пишеться короткий зміст відповіді, ви можете запам'ятати його і згадати у потрібний момент.
5
Не старайтесь зазубрити квитки. Зазубрювання навряд чи призведе до позитивного результату. Намагайтеся вникнути в суть питання і запам'ятати кілька ключових фраз, від яких ви зможете відштовхуватися на іспиті. Не залишайте якісь квитки недоторканими. Навіть якщо у вас залишається зовсім мало часу, хоча б прочитайте відповіді до них.
6
Постарайтеся поспати перед іспитом хоча б пару годин. У сні нова інформація засвоюється найкраще, а організму після такої ночі потрібен хоча б невеликий відпочинок. На іспиті будьте впевнені в собі. Адже викладач одразу побачить, якщо ви не знаєте квиток. А впевненість у своїх словах може переконати самого прискіпливого викладача, і ви отримаєте позитивну оцінку.
Іноді студент з якихось причин пропускає мало не цілий семестр, а в сесію перед ним постає кошмар у вигляді іспиту з абсолютно незрозумілому для нього предмету. Чи є можливість вивчити підручник за три дні, що залишилися до заліку або іспиту?
Інструкція
1
Перше правило - не впадайте у відчай. Мозок людини здатний переварити за короткий термін дуже велику кількість інформації, досить просто налаштуватися на серйозну роботу. На час відкладіть всі інші справи, підготуйте навчальну літературу і знайдіть список екзаменаційних питань.
2
Не намагайтеся займатися зубрінням. Вона абсолютно не допоможе зрозуміти предмет, потребують великих витрат часу. Крім того, від хвилювання на самому іспиті ви можете просто забути якесь слово, а значить, ваш розповідь на цьому закінчиться. Вивчення предмета має бути усвідомленим.
3
Розділіть кількість питань на час, що залишився до іспиту. Як правило, питань не більше тридцяти, тому вам протягом трьох днів доведеться вивчати всього по десять питань.
4
Приступайте до планомірної опрацювання кожного питання. Освоєння теми має йти наступним чином. Прочитайте параграф підручника: спочатку виділіть опорні слова і визначення, перегляньте формули і визначте, що значать всі їхні елементи. Ще раз перечитайте матеріал і перекажіть його. Після параграфів зазвичай поміщають завдання, дайте відповідь на теоретичні питання і прорешать якнайбільше завдань. Пропрацювавши таким чином тему, переходите до наступного питання.
5
Вибудуйте правильний режим дня. Жайворонки найкраще працюють з ранку, сови - після обіду, тому на ці години має припадати найбільший максимум інформації. Не відволікайтеся на сторонні подразники: ніяких розмов по телефону і комп'ютерних ігор. Вночі потрібно спати, перед сном відпочиньте годину-півтори. А з ранку - нова інформація у величезній кількості.
6
Розвивайте загальну ерудицію. Це допоможе швидше засвоювати нові знання і розробить пам'ять. Взагалі подібним методом можна освоїти практично будь теоретичний предмет за короткий термін. Хоча краще все ж систематично займатися протягом семестру, так як подібні «мозкові штурми», хоча і допоможуть отримати хорошу оцінку на іспиті, але не гарантують міцних і глибоких знань.