Як у фотошопі зробити блискавку.

Якщо ви хочете зробити колаж з грозою, вам буде потрібно зображення блискавки. Можна пошукати фотографію в інтернеті, а можна спробувати зобразити блискавку засобами Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Відкрийте зображення з затягнутим хмарами небом. Ви можете перетворити життєрадісний пейзаж у штормовий. Для цього в меню Image («Зображення») у розділі Adjustments («Властивості») використовуйте команду Curves («Криві»). Зігнувши лінію вниз, ви отримаєте потемнілий похмурий малюнок.
2
Створіть новий шар, натиснувши на панелі шарів Create a new layer. Створіть на ньому вузьке прямокутне виділення висотою від неба до землі. На панелі інструментів відзначте Gradient («Градієнт»), а на панелі властивостей виберіть від чорного до білого. Простягніть справа наліво лінію градієнта всередині виділення.
3
В меню Filter («Фільтр») у групі Render («Рендеринг») виберіть Difference Clouds («Інші хмари»). Посередині прямокутника з'явиться чорна вигнута лінія. Щоб вона стала білою і яскравою, застосуйте до шару інвертування Ctrl + I.
4
Блискавку треба зробити більш чіткою і яскравою. В меню Image в розділі Adjustments виберіть опцію Levels («Рівні»). Чорний і сірий повзунки посуньте вправо так, щоб на чорному тлі яскраво виділялася біла смуга. Застосуйте до шару режим накладення Screen («Екран») - чорний фон не буде видно на тлі грозового неба.
5
Справжня блискавка має синюватий відтінок. У розділі Adjustments відкрийте команду Hue/Saturation («Яскравість/Насиченість»). Поставте прапорець поруч із пунктом Colorize («Фарбування») і пересуньте повзунки налаштувань так, щоб блискавка придбала потрібний «електричний» колір. Приберіть розмиті області навколо блискавки інструментами Erase («Ластик») або Burn Tool («Затемнення»). Виберіть Dodge Tool («Освітлення») і освітлити ділянку на небі, звідки б'є блискавка.
6
Блискавка зазвичай буває розгалуженою. Виділіть на ній ділянку і скопіруте на новий шар Ctrl + J. Застосуйте до шару вільну трансформацію Ctrl + T, змініть положення і розмір ділянки і перенесіть його на нове місце, створивши відгалуження. Повторіть операцію кілька разів. Злийте шари з блискавкою Ctrl + E.
7
Якщо гроза над водною поверхнею, у неї має бути відображення. Продублюйте шар з блискавкою і застосуєте до копії вільну трансформацію. Клацніть правою клавішею всередині виділення і виберіть Flip Vertical. Знову викличте меню, що випадає клацанням правої кнопки і відзначте Distort («Спотворення»). Переміщаючи керуючі вузлики, змініть блискавку так, ніби вона лежить на воді. Застосуйте до шару розмиття по Гауса так, щоб вийшла світла доріжка.