Як взяти кредит на малий бізнес.

При відкритті нового підприємства новоспечений власник в першу чергу замислюється про те, де взяти стартовий капітал. Особливо великим головним болем це питання є для підприємців, чий бізнес вважається малим.
Вам знадобиться
  • - бізнес-план,
  • - чітке і логічне обгрунтування рентабельності проекту;
  • - поручитель.
Інструкція
1
Для отримання кредиту необхідно в першу чергу створити бізнес -план, за допомогою якого ви зможете довести потенційному кредитору важливість вашого підприємства і вашу платоспроможність. При цьому потрібно пам'ятати про те, що кредитори найчастіше підтримують представників малого бізнес а тільки тоді, коли наявна матеріальне забезпечення, роль якого зазвичай грає нерухомість підприємця.
2
У першу чергу зверніть увагу на тих, хто поруч з вами - друзів і знайомих. Цілком можливо, хтось із них здатний допомогти вам у вашому починанні. При використанні подібного варіанту ви отримаєте меншу відсоткову ставку, ніж у банку, і завжди зможете домовитися про відстрочку, якщо ви в такий потребуєте. Інший бік справи - моральний обов'язок перед близькою людиною, якому в будь-якому випадку потрібно повернути його особисті кошти.
3
На ринку інвесторів існують специфічні центри підтримки так званого малого бізнес а. Вони працюють за такою схемою: спочатку отримують великий кредит в будь-якому банку, а потім розподіляють цю суму між своїми клієнтами, причому відбір підприємців здійснюється дуже строго. Дуже велику роль при роботі з подібними організаціями грає бізнес -план і докази рентабельності вашої справи. Основний мінус цієї схеми - відсотки по кредиту можуть виявитися вище, ніж у банку.
4
Банки - ще один варіант отримання кредиту для відкриття власної справи. На жаль, експерти називають цю можливість найменш привабливою. Причина криється не тільки у високих відсотках за позикою, але й у складності процедур, які необхідно пройти підприємцю. Кредит, зрозуміло, отримати тут можна, але видають його найчастіше тільки тим бізнес менам, чия справа вже оформилося і володіє певними оборотними коштами, яких вистачить для того, щоб погасити кредит.
5
Для отримання кредиту необов'язково залишати в заставу власне майно. Для цього необхідно заручитися підтримкою великої компанії з доброї репутації, яка у разі виникнення складнощів виявиться в змозі погасити борг.
Часто виникають такі ситуації, коли підприємці малого бізнесу потребують отримання кредитних коштів на подальший розвиток свого бізнесу. У свою чергу, набути гроші в кредит в сфері невеликого бізнесу зовсім нелегко, тому як більшість банків вважають це досить ризикованою справою. Однак якщо керуватися певними правилами, то отримання кредиту не викличе у вас ніяких труднощів.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - ліцензія;
  • - ІПН;
  • - запорука
Інструкція
1
Визначте, яка сума вам необхідна на розвиток бізнесу. Для цього можете скористатися вашими фінансовими показниками, взятими з бізнес-плану (якщо ваше підприємство недавно працює) або з фінансового прогнозного звіту. Саме в цих документах повинні бути зроблені приблизні розрахунки.
2
Знайдіть відповідні банки, які здатні вам надати необхідну суму грошових коштів. Подивіться пропозиції банків на їх офіційних сайтах або сходіть в кілька різних банків особисто.
3
Отримайте консультацію у фахівця в підібраному вами банку. При цьому, кращим рішенням буде, якщо ви напишіть заяву на отримання кредиту не в один банк, а відразу в декілька. Як правило, деякі з них можуть відразу не підійти для вас з яких-небудь параметрами і умов після консультації. У свою чергу, в інші банки можете сміливо подавати всі необхідні документи.
4
Зберіть і надайте в банк необхідні документи. В основному, для отримання позики на розвиток малого бізнесу необхідно надати наступні документи: - довідку про кредитну позитивної історії позичальника (цей документ є не обов'язковим, оскільки майже всі банки все одно самостійно перевірять вашу кредитну історію); - документ на заставне майно (у цьому випадку маються на увазі документи, що підтверджують ваші права володіння квартирою або машиною); - паспорт, ІПН; - доказ здійснення підприємницької діяльності (ліцензія, свідоцтво про реєстрацію).
5
Попросіть когось із знайомих або родичів стати вашим поручителем. Зверніть увагу на те, що це зможе значно підвищити ваші шанси в отриманні кредиту. При цьому врахуйте, що ця людина має бути надійним і стабільно працюючим.